https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Nocy pożar w kombinacie w Nowej Hucie. Płonął pas do transportu węgla

Piotr Rąpalski
Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
W piątek, 01 września 2023 r., przed godziną 1:00 w nocy na terenie jednego z zakładów w krakowskiej Hucie im. T. Sendzimira doszło do pożaru pasów transmisyjnych transportujących węgiel. Akcja gaśnicza była skomplikowana i skończyła się w sobotę rano.

🚒Na miejsce działań zadysponowano trzy zastępy Zakładowej Straży Pożarnej JRG ArcelorMittal Kraków, które po dotarciu na miejsce zgłoszenia i rozpoznaniu, poprosiły o wsparcie w działaniach gaśniczych siły i środki Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG SA Kraków, sekcję gaśniczą z Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie oraz drabinę mechaniczną z JRG 3 Kraków.

Z uwagi na pożar na wysokości, panujące silne zadymienie oraz specyfikę zagrożenia w działaniach wykorzystano trzy drabiny mechaniczne a ratownicy cały czas pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Działania zakończono przed godziną 6 rano.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska