WIDEO: Krótki wywiad
- Deszcz i duże roboty ziemne muszą wiązać się z błotem. Przy takiej pogodzie, jaką mieliśmy we wtorek mimo największego zaangażowania wykonawców w oczyszczanie ulic wokół placów budów niewiele można zrobić. W rejonie Trasy Łagiewnickiej nie pomagają nawet takie specjalne "wanny" dla ciężarówek. W środę, kiedy deszcz ustał, ulice udało się doczyścić - informuje Michał Pyclik z krakowskiego magistratu.
Zaznacza, że zgodnie z zapisami kontraktowymi firma Budimex, budująca Trasę Łagiewnicką, jest zobowiązana do usuwania na bieżąco zanieczyszczeń dróg i chodników znajdujących się w zakresie realizowanych robót oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
Kraków. Mieszkańcy alarmują: Błotny koszmar przy budowie Tra...
- Pracownicy Spółki Trasa Łagiewnicka codziennie weryfikują czy wykonawca używa mobilnego sprzętu czyszczącego oraz automatycznej myjki podwozia pojazdów budowy zlokalizowanej przy wyjeździe z terenu placu budowy na ul. Grota Roweckiego - informuje Michał Pyclik. - Dodatkowo w rejonie ul. Zakopiańskiej uruchomiono specjalną „wannę” do mycia kół pojazdów budowy.
Wykonawca dokłada starań, by niezależnie od warunków atmosferycznych oczyścić ulice, którymi odbywa się ruch.
W urzędzie przekonują jednak, że wobec tak dużych opadów deszczu, jak we wtorek 4 lutego, bieżące oczyszczenie obszaru budowy nie jest możliwe. - Wykonawca na wniosek Spółki Trasa Łagiewnicka zintensyfikował prace związane z oczyszczaniem ulic i dziś udało się usunąć większość skutków ostatnich opadów - zapewnia Michał Pyclik.
Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ
- Te znaki zodiaku odnajdą szczęście w 2023 r.
- Studniówki ruszyły. Oto najpiękniejsze kreacje dziewcząt
- Ranking Perspektyw. Oto najlepsze licea w Małopolsce!
- Najpopularniejsze imiona w Krakowie w 2019 roku [RAPORT]
- Najlepsze "perełki" krakowskiej deweloperki w 2019 [ZDJĘCIA]
- TOP 20 najbogatszych gmin w Małopolsce w 2019 roku [RANKING]
