FLESZ - Rosja bombarduje ukraińskie miasta. Coraz więcej ofiar

Krakowskie instytucje kultury od pierwszych dni wojny w Ukrainie zaangażowały się w działania pomocowe, m.in. organizując zbiórki i kwesty na rzecz uchodźców z Ukrainy, udostępniają swoje przestrzenie, a pod dachem Domu Utopii schronienie znalazła potrzebująca rodzina.
- W Domu Utopii znajdują się pokoje, z których na co dzień korzystają polscy artyści i rezydenci z innych krajów. Chcielibyśmy, aby w tym trudnym czasie, stały się one domem dla artystów z Ukrainy i ich najbliższych – mówi Małgorzata Szydłowska, dyrektorka Domu Utopii – Międzynarodowego Centrum Empatii. – Postaramy się, aby mogli u nas nie tylko znaleźć schronienie, ale także realizować projekty, które pomogą im wyrazić to, z czym się w tej chwili zmagają. Jeśli oczywiście będą na to gotowi. Zrobimy wszystko, co możemy, aby dać im wsparcie.
Dom Utopii na co dzień jest miejscem współdziałania artystów i mieszkańców Krakowa, w ostatnich dniach zamienił się w punkt wsparcia dla mieszkańców Ukrainy dotkniętych wojną. W Domu Utopii trwa zbiórka niezbędnych rzeczy dla naszych sąsiadów ze wschodu. Dom Utopii przyjął też pod swój dach rodzinę, która pilnie potrzebowała pomocy.
W Łaźni Nowej znajdą pracę artyści i osoby związane z teatrem. Nowohucki teatr zatrudni oświetleniowców, montażystów, realizatorów video, garderobiane, rekwizytorów, inspicjentów. Zgłoszenia można wysyłać na adres: [email protected], skontaktować się telefonicznie pod numerem: 12 346 27 95 lub skorzystać z komunikatorów w social mediach.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym