– Huk wywołuje u zwierząt olbrzymie przerażenie, a nawet ataki paniki, które mogą okazać się groźne dla ich zdrowia i życia – tłumaczy Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN. – Zdarzało się, że spłoszone zwierzęta, np. kozice, w trakcie ucieczki ulegały śmiertelnym wypadkom.
Każdego roku akcji towarzyszy inny plakat. Do tej pory z TPN współpracowali m.in. Krzysztof Kokoryn, Dawid Ryski, Ola Woldańska-Płocińska, Katarzyna Bogucka Nioska, Gosia Herba, Patrycja Rek, Gabriela Gorączko, Marta Rydz-Domańska i Aleksandra Czudżak. Teraz do galerii trafia kolejny plakat. Autorką tegorocznej grafiki jest Nika Jaworowska Illustrations Painting. Na tegorocznym plakacie widzimy przerażonego cietrzewia - przedstawiciela niewielkiej i zagrożonej wymarciem populacji tych ptaków w Tatrach.
- Kolekcja wyjątkowych projektów będzie się powiększać, aż do momentu, gdy problem fajerwerków w Tatrach zupełnie zniknie- stwierdzają pracownicy TPN.
Akcję TPN od lat wspierają władze Miasta Zakopane. Na terenie miasta obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych.
- Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zakopane z dnia 23.12.2019 roku obowiązuje całoroczny zakaz używania petard, fajerwerków i innych materiałów pirotechnicznych na terenie Miasta Zakopane w miejscach dostępnych publicznie. W trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich, a także czworonożnych przyjaciół, powstrzymajmy się od strzelania - apelują miejscy urzędnicy.
W galerii zobaczyć można wszystkie dotychczasowe plakaty promujące akcję "Nie strzelają w Sylwestra".
Na Kasprowym Wierchu - mimo odwilży - zima ma się dobrze. Sp...
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- "Bangladesz" na Siwej Polanie. Buda za budą, pamiątki, kiełbaski i lane piwo
- To był kiedyś legendarny budynek na Krupówkach. Dziś w budynku hula wiatr
- Tatry. Legendarny Mnich - marzenie turystów i taterników [NIESAMOWITE ZDJĘCIA]
- Jak wyglądało Zakopane 30 lat temu i jak wygląda teraz? Miasto bardzo się zmieniło
- Tatry. Remonty szlaków idą pełną parą. To ciężka ręczna robota [ZDJĘCIA]
