https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka nożna. Które województwo ma najwięcej drużyn w ligach centralnych? Ekstraklasa, I liga i II liga [RANKING]

Artur Bogacki
W trzech ligach centralnych grają 53 zespoły piłkarskie. Z którego województwa jest najwięcej przedstawicieli? Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
W trzech ligach centralnych grają 53 zespoły piłkarskie. Z którego województwa jest najwięcej przedstawicieli? Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Fot. Polska Press (2)/Grafika Autorstwa Tomasz "odder" Kozlowski, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1641431
W trzech ligach centralnych grają 53 zespoły piłkarskie: 16 w ekstraklasie, 18 w I lidze i 19 w II lidze. Z którego województwa jest najwięcej przedstawicieli? Jak Małopolska wypada na tle innych? Który region jest "białą plamą" na futbolowej mapie? Sprawdź w naszym rankingu. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Drużyna w ekstraklasie jak złoty medal

Układając ranking, przyjęliśmy zasadę znaną z klasyfikacji medalowej imprez. Drużyna w ekstraklasie to złoty medal, w I lidze - srebrny, w II lidze - brązowy (w nawiasie na końcu podaliśmy łączną liczbę ekip.)

Piłkarski ranking województw - ciekawostki

  • w 9 z 16 regionów oglądać można mecze ekstraklasy
  • w jednym województwie nie ma żadnej drużyny w ekstraklasie, I i II lidze, w trzech jest ledwie po jednym
  • zwycięzca klasyfikacji ma 9 drużyn na szczeblu centralnym, w tym aż 4 w ekstraklasie
  • w rankingu miast najlepszy jest Kraków - 4 zespoły
od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska