Piłkarki ręczne Cracovii 1906 powalczyły z Karkonoszami Jelenia Góra

Cracovia 1906 - Karkonosze Jelenia Góra
Cracovia 1906 - Karkonosze Jelenia Góra Anna Kaczmarz
Piłkarki ręczne Cracovii 1906 przegrały z Karkonoszami Jelenia Góra 26:31. Krakowianki stawiły jednak czoła renomowanym rywalkom.

Krakowianki rozegrały drugi mecz w tym sezonie, a pierwszy we własnej hali. Trafiły na renomowanego przeciwnika, w składzie którego było wiele doświadczonych zawodniczek, m.in. byłe reprezentantki Polski jak Prudzienica i Wierzbicka w bramce oraz Kowalska czy Załoga w polu. Krakowianki tylko na początku meczu starały się dotrzymywać kroku, było 3:3 w 7 min, a w 17 – 7:8. Jednak przed przerwą mecz był już rozstrzygnięty.

W krakowskiej bramce jedną połowę rozegrała Wójcik- Zgud, drugą Stępnik. Po przerwie miejscowe zdołały zmniejszyć stratę tylko do 20:24 w 46 min, a potem przyjezdne utrzymywały bezpieczną przewagę.

Cracovia 1906 – Karkonosze Jelenia Góra 26:31 (10:17)
Bramki: Staroń 8, Reichel 4, Jałowicka 4, Dzidek 3, Herman 3, Baranowska 1, Kamusińska 1, Stachowicz 1, Wojas 1 – Załoga 9, Kobzar 6, Gałuszka 5, Kowalska 4, Bielecka 2, Jesionek-Wróblewska 2, Przystalska 2, Pędziwiatr 1.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani