FLESZ - Dyscyplinarka za podróż w czasie pandemii?
W Krakowie wyraźnie widać poprawę jakości powietrza
Badania przeprowadzone przez naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej dowodzą, że wprowadzenie w Krakowie we wrześniu 2019 roku całkowitego zakazu ogrzewania paliwami stałymi doprowadziło do poprawy jakości powietrza, a tempo tych zmian jest znacznie wyższe niż w całym województwie małopolskim.
Kontrole domowych instalacji grzewczych
Strażnicy miejscy przeprowadzili w styczniu 363 kontrole. Ujawnili 21 wykroczeń, nałożyli 10 mandatów karnych, przygotowali dziewięć notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli dwie osoby.
Wobec osób ignorujących przepisy uchwały antysmogowej wyciągali konsekwencje wynikające z przepisów prawa. Ujawnione wykroczenia kończyły się pouczeniem, mandatem karnym do 500 zł lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu (grzywna do 5 tys. zł).
Każdy ujawniony przypadek spalania paliw stałych był rozpatrywany indywidualnie, a decyzje o sankcjach lub ich braku strażnicy podejmowali w oparciu o aspekty: socjalne, formalno-prawne, techniczne i inne.
Urzędnicy apelują, aby wszelkie podejrzenia związane ze spalaniem paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych zgłaszać bezpośrednio do dyżurnych straży miejskiej pod numerem 986. Można też korzystać z aplikacji mobilnej "Powietrze Kraków".
- Chcesz zaoszczędzić? Wyjmij te urządzenia z gniazdka
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Zarobki w wojsku. Tyle zarabiają teraz żołnierze od szeregowego do generała
- Podatek cukrowy 2021 zrujnuje budżet Polaków! Coca-cola na wagę złota. MEMY
- Ciepło, ale oszczędnie. 9 porad, jak obniżyć rachunki za ogrzewanie
