Czy Unia Europejska stanie się jednolitym państwem?

- Liczę zarówno na czytelników, którym spodobały się „piekło-niebo” i „Powódź”, ale i na tych, których coś w tamtych powieściach odrzuciło – twierdzi autor. - Styl narracji, dialogów jest bowiem podobny, ale tematyka bardzo różni się od tamtych. Mam nadzieję, że ludzie, którzy kochają książki, kochają czytać, znajdą tu coś dla siebie. A poza tym powinni skończyć lekturę z listą pojawiających się w „Smogu” tytułów kryminałów, po które warto sięgnąć - dodaje.
Nowy kryminał Pawła Fleszara, tak jak i poprzedni, ukazał się nakładem wydawnictwa HarperCollins Polska. Jego akcja toczy się w świecie pisarzy, wydawców, czytelników, wśród atrybutów literackiego charakteru Krakowa: podczas sadzeniu lasu "Prawiek" poświęconego nagrodzie Nobla dla Olgi Tokarczuk, na 23. Międzynarodowych Targach Książki, na niedzielnej giełdzie książkowej przy Grzegórzeckiej.
Na kartach „Smogu” pojawiają się organizowany pod Wawelem konkurs literacki, schody Czesława Miłosza i wyryty przy nich wiersz "Dar", Cricoteka, biblioteczki na świeżym powietrzu służące wymianie książek, rzeźba Bohdana Zalewskiego na Plantach i księgarnio-kawiarnia przy Rynku. Bohaterami są mieszkający w Krakowie autorzy oraz blogerka książkowa, istotną rolę odgrywają dwa działające w Krakowie wydawnictwa - duże, prężne i małe, praktycznie jednoosobowe. A wszystko to podlane kryminalnym sosem, z morderstwami, zaginięciami i narkotykami na czele.
- Co pasażerowie komunikacji miejskiej robią źle? Przegląd najgorszych zachowań
- Fryzury dla kobiet po 40. i 50. Zobacz, jak się czesać, aby odjąć sobie lat!
- Oto najbardziej luksusowe ulice Krakowa. Tutaj mieszkania kosztują krocie!
- TOP 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Krakowie, przyjeżdżając tu na studia!