Wieczysta Kraków. Sławomir Peszko i jego koledzy z drużyny beniaminka IV ligi pokonali III-ligowe Podhale Nowy Targ [ZDJĘCIA]

28.07.2021, Kraków: sparing Wieczysta - Podhale Nowy Targ
28.07.2021, Kraków: sparing Wieczysta - Podhale Nowy Targ Wojciech Matusik
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym w środę, 28 lipca 2021 roku, IV-ligowa Wieczysta Kraków z wielkim trudem wygrała na własnym boisku z III-ligowym Podhalem Nowy Targ 2:1.

W pierwszej połowie groźniej atakowali goście. W 7 min po akcji prawą stroną Olafa Nowaka i Grzegorza Płatka celnie strzelił Juliusz Molis. Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, ale ich akcje często kończyły się na skutecznie interweniujących rywalach. Dwie okazje miał Radosław Majewski, jednak w 14 min jego rzut wolny obronił Jakub Rędzio, a w 17 min po podaniu Krzysztofa Szewczyka huknął wysoko nad poprzeczkę.

Po kolejnych atakach w 24 min nowotarżanie zarobili rzut karny, podyktowany za faul Michała Miśkiewicza na Nowaku. Adrian Szynka z 11 metrów strzelił jednak obok słupka. W 38 min z bliska groźnie uderzył Płatek, ale Miśkiewicz nie dał się pokonać. W końcówce pierwszej połowy Seweryn Michalski główkował w poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry do siatki trafił Sławomir Peszko.

Po zmianie stron Wieczysta rozpoczęła grę w zupełnie innym składzie. W Podhalu nastąpiło kilka zmian, a w trakcie gry - następne. Gra toczyła się w wolniejszym tempie, nie dostarczyła tylu emocji co przed przerwą.

"Żółto-czarni" mieli przewagę, ale to przyjezdni jako pierwsi po przerwie stworzyli sobie dogodną okazję: strzał Nowaka obronił Bartosz Plewka. W 58 min Adrian Frańczak dośrodkował piłkę na pole bramkowe, ale Wiktor Piejak główkował nad bramkę. Gra często toczyła się w środkowej strefie boiska. Goście oddali inicjatywę rywalom, którzy jednak długo nie kończyli akcji groźnymi sytuacjami.

Dopiero w 80 min Hubert Pachowicz ładnie, ale minimalnie niecelnie uderzył z półobrotu. Beniaminek IV w końcu dopiął swego, gdy w 87 min - po akcji Frańczaka - Łukasz Pietras pokonał golkipera Podhala.

W sobotę, 31 lipca 2021 roku Wieczysta zagra u siebie sparing z III-ligową Stalą Brzeg (początek o godz. 12.30).

Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Molis 7, 1:1 Peszko 45+1, 2:1 Pietras 87.
Wieczysta: I połowa: Miśkiewicz - Burliga, Michalski, Jampich - Linca, Gamrot, Majewski, Guzik - Misak, Peszko - Szewczyk; II połowa: Plewka - Frańczak, Jurkowski, Kura - Bąk, Krasuski, Urbański, Pietras, Kumah - Pachowicz, Piejak.
Podhale: Rędzio - Furtak, Kowalski, Bielak, Kapuściński - Płatek, Lech, Szynka, Mianowany, Molis - Nowak oraz Serafin, Kaim, Tonia, Kasia, Surmiak, Żołądź, Broda, Janso.