- Bożonarodzeniowe jasełka przygotowywane i prezentowane przez pacjentów - od dwóch lat - to jest od czasu, gdy w szpitalnym teatrze pojawiła się odnowiona Szopka Krakowska, wykonana w 1930 roku przez pracowników obsługi Zakładu dla umysłowo i nerwowo chorych w Kobierzynie. W tym roku szpital powrócił do tradycji w konkursu na wielkanocne palmy. Tradycji stało się zadość, wprawdzie nie w formie topienia Marzanny, która symbolizuje ciemność i chłód zimy i związane z nimi wywołujące lęk „mary”, ale w postaci konkursu palm przed zbliżającą się Niedzielą Palmową. Wzięło w nim udział 12 oddziałów szpitalnych, a palmy przygotowano w ramach terapii zajęciowej pod opieką terapeutów - mówi Maciej Bóbr, rzecznik prasowy Szpitala Klinicznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie.
Palmy zostały zaprezentowane na centralnym rondzie szpitala, oceniane przez jury w składzie: Zastępca Dyrektora do spraw Rozwoju pani Monika Michalska-Mazgaj, Kapelan Szpitala Ks. dr hab. Jan Klimek i pani Angelika Głowacka Arteterapeuta, a następnie przeniesione do szpitalnej kaplicy.
Główną nagrodę ufundowaną przez Rektorat Matki Boskiej Częstochowskiej Jury przyznało palmie wykonanej przez Pacjentów Oddziału Sądowego o wzmocnionym Zabezpieczeniu mieszczącym się w budynku 3A. Opiekuje się nimi pani Dobromiła Olewicz Arteterapeutka.
Po raz pierwszy tradycyjny kiermasz świąteczny odbywający się w budynku Interdyscyplinarnego Centrum Terapii zyskał nową nazwę - Wielkanocny Jarmark Kobierzyński. Potrwa on do 29 marca i każdy, kto zechce go odwiedzić, będzie mógł zakupić przygotowane przez pacjentów szpitala ozdoby wielkanocne.
Empatia transmitowana społecznie?
