W gminie Skała zgłoszono incydenty wyborcze. Jeden związany z umieszczeniem plakatu przy jednej z komisji wyborczych w Nowej Wsi. Sprawą zajęła się policja. Po sprawdzeniu okazało się, że plakat został umieszczony przed ciszą wyborczą i na zewnątrz ogrodzenia lokalu wyborczego.
Drugi incydent był w Smardzowicach. Komisja zaalarmowała policję, bo w lokalu przebywał człowiek, który nie chciał go opuścić. Policja potwierdza, że było wezwanie do tego lokalu z podejrzeniem o agitację wyborczą. Ostatecznie mężczyzna po porozmawianiu z mężem zaufania opuścił lokal przed przyjazdem funkcjonariuszy. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że tym, mężczyzną był urzędujący burmistrz Krzysztof Wójtowicz.
Piotr Trzcionka pokonał urzędującego burmistrza Krzysztofa Wójtowicza. W pierwszej turze w gminie Skała zmierzyło się czterech kandydatów. Głosy się mocno rozłożyły, największe poparcie od początku miał Piotr Trzcionka. Urzędujący burmistrz Krzysztof Wójtowicz znalazł się wówczas na drugim miejscu z ponad 7 procentową stratą do Trzcionki. Obaj ze swoich komitetów wprowadzili po 5 osób do Rady Miejskiej w Skale.
Kolejnymi kandydatami w pierwszej turze byli Piotr Opalski i Robert Jakubek zajmując kolejno trzecią i czwartą pozycję za mało do dalszej walki.
Kandydaci na burmistrza Skały wyniki wyborów - II tura
- TRZCIONKA Piotr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA TRZCIONKI - uzyskał 3 108 głosów, czyli 66,20 proc.
- WÓJTOWICZ Krzysztof Jakub - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA SKAŁA - uzyskał 1 587 głosów, czyli 33,80 proc.
Kim jest Piotr Trzcionka
Piotr Trzcionka ma 57 lat, żonę i trójkę dzieci. To mieszkaniec Skały i wielki pasjonat historii i dziejów swojego miasta. Napisał monografie Skały pierwsza i jedyną. Przed laty był nauczycielem, potem samorządowcem. Przez wiele lat pełnił mandat radnego, był też wieloletnim przewodniczącym Rady Miejskiej w Skale. A ponadto prowadzi zakład mięsny i pracuje na roli. Z pasją ogląda programy historyczne i stare polskie filmy.
"Barwne" przejmowanie elektoratu? Kandydatka z I tury nikogo...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Jak się pozbyć gniewu? Jest prosty sposób!
