Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończyły się zdjęcia do nowej wersji "Akademii Pana Kleksa". Jest już pierwszy zwiastun filmu

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
"Akademia Pana Kleksa"
"Akademia Pana Kleksa" Materiały prasowe
Kto wcieli się w najważniejsze postaci z bajki? Jak dużą część stanowić będą efekty komputerowe? Czy w filmie pojawią się znane z poprzedniej wersji piosenki? To tylko kilka z nurtujących pytań widzów, którzy nie mogą doczekać się nowej ekranizacji kultowej powieści Jana Brzechwy. Teraz mamy przedsmak tego, jak wyglądać będzie zaczarowany świat profesora Ambrożego Kleksa pod postacią pierwszego zwiastuna filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Ostatni klaps na planie zdjęciowym „Akademii Pana Kleksa” padł 22 listopada. Obecnie film przechodzi w etap postprodukcji i pojawi się na ekranach wszystkich kin w przyszłym roku. Producentem filmu jest Open Mind Production. Za dystrybucję filmu odpowiada firma NEXT FILM.

„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę.

W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski. Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. Za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny. Reżyserem filmu jest Maciej Kawulski.

Budząca zachwyt scenografia, stworzone z dbałością o każdy detal kostiumy, wybitni aktorzy i dziesiątki utalentowanych dzieci. Tak w skrócie można opisać plan zdjęciowy filmu „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. Aby najlepiej oddać klimat magicznej opowieści, na której wychowały się całe pokolenia Polaków, i zainspirować nowych widzów, twórcy odwiedzili najróżniejsze zakątki Europy: od Norwegii po Bułgarię.

– Po tym co udało mi się w życiu stworzyć nieskromnie myślałem, że nie boje się już niczego. Produkcja Kleksa oraz praca z wybitnie utalentowanymi dzieciakami uświadomiła mi szybko, że to po prostu nieprawda… ale to nie był lęk o projekt, to był lęk przed tym czy będę potrafił stać się znów na kilka miesięcy dzieckiem, aby możliwie najbardziej wiarygodnie opowiedzieć tę piękną historię – mówi Maciej Kawulski, reżyser i producent filmu.

Do zaczarowanej szkoły profesora Ambrożego uczęszczają uczniowie z całego świata. Tak więc niezwykła podróż do krainy kreatywności i wyobraźni będzie dla widzów nie tylko świetną rozrywką, ale również zachętą do rozwijania własnych umiejętności i nauką tolerancji i otwartości. Jak podkreślają twórcy: aspekt edukacyjny filmu był istotny i podeszli do niego nieszablonowo i nowatorsko podobnie jak do całej produkcji.

Jakie są sposoby walki z kryzysem energetycznym? Posłuchaj eksperta

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska