FLESZ - Niezdrowe produkty wciąż polecane jako korzystne

Będzie można zejść pod ziemię i obejrzeć wystawę „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”, a tym samym odkryć tajemnice średniowiecznego miasta i poczuć atmosferę oraz poznać codzienne życie Rynku sprzed setek lat.
Przypomnijmy, w ostatnim czasie Muzeum Krakowa ponownie otwarło dla zwiedzających już kilka swoich oddziałów: Mury Obronne, Wieżę Ratuszową, Pałac Krzysztofory, Muzeum Podgórza, Muzeum Nowej Huty, Celestat wraz z Parkiem Strzeleckim.
– W następnych dniach planujemy otwarcie kolejnych oddziałów. Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli spotkać się z odwiedzającymi – podkreśla Anna Kandzior-Zug z Muzeum Krakowa. I dodaje, że w trosce o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa zwiedzającym i pracownikom przygotowano nowe zasady zwiedzania.
Każdy, kto od 30 maja odwiedzi Rynek Podziemny, będzie musiał pamiętać o tym, że obowiązuje tam reżim sanitarny. Liczbę zwiedzających, którzy jednorazowo mogą przebywać w przestrzeni wystawowej, ograniczono do 180 osób. Należy trzymać się wytyczonej trasy zwiedzania, by zapobiec gromadzeniu się ludzi w jednym miejscu i przecinaniu się ścieżek zwiedzania. Cały czas trzeba mieć zasłoniętą twarz (nos i usta), obowiązkowa jest dezynfekcja rąk i noszenie rękawiczek ochronnych.
Trzeba też zachowywać odległość co najmniej dwóch metrów od innych osób (nakaz ten nie obowiązuje rodzin). Ponadto należy unikać dotykania jakichkolwiek powierzchni i gromadzenia się w grupach oraz zachować szczególną ostrożność przy korzystaniu z multimediów. Pracownicy muzeum zastrzegają, że w razie wątpliwości co do stanu zdrowia danej osoby może ona nie zostać wpuszczona do obiektu (może to być np. ktoś z uporczywym kaszlem itp.).
Warto dodać, że Muzeum Krakowa prowadzi obecnie akcję „Odkryj Kraków”, która wpisuje się w miejską kampanię „Bądź turystą w swoim mieście”. Jednocześnie muzealnicy proszą o wsparcie, gdyż – podobnie jak większość podmiotów, „zamrożonych” z powodu epidemii koronawirusa – Muzeum Krakowa ponosi poważne straty materialne. Od kilkunastu dni są udostępniane zwiedzającym kolejne odziały, ale odbudowa poziomu frekwencji i przychodów sprzed pandemii zajmie bardzo dużo czasu.
Osoby, chcące wesprzeć działalność placówki, więcej informacji znajdą na stronie www.muzeumkrakowa.pl/wesprzyj-nas.