Jak nauczyć dziecko języka obcego - oto porady eksperta

Caitlyn Jenner to amerykańska osobowość medialna (znana z popularnego serialu dokumentalnego o rodzinie Kardashianów). Kiedy była Brucem Jennerem, zdobyła mistrzostwo świata w dziesięcioboju lekkoatletycznym mężczyzn na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. W wywiadzie dla programu telewizyjnego "20/20" z Diane Sawyer w kwietniu 2015 roku zrobiła coming out jako transkobieta i oświadczyła, że już od najmłodszych lat zmagała się z dysforią płciową. W wieku 64 lat rozpoczęła proces tranzycji w mężczyznę. 25 września 2015 jej imię zostało oficjalnie zmienione na Caitlyn Marie Jenner, a płeć ustalona jako żeńska.
"Głównymi tematami spektaklu jest przemiana głównej bohaterki na przestrzeni lat. Sztuka podejmie próbę odpowiedzi na często dotykające nas wszystkich pytanie: Jak pośród tych wszystkich zmian ciągle pozostać prawdziwie sobą? Ja w mojej głowie, kontra to, jak widzą mnie ludzie. Życie w zgodzie ze sobą, wyobcowanie i nieprzystawalność, ciężar unikatowości, samotność, odtrącenie, dyskryminacja, strach przed innością" - zapowiada Teatr Barakah.
Spektakl ma charakter multidyscyplinarny, za sprawą połączenia światów: teatru, sportu, dokumentu oraz muzyki. Wzbogacony jest nagraniami rozmów z wybitnymi postaciami polskiego sportu – Jackiem Wszołą (zdobywcą złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku i srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku) oraz Adą Sułek (zdobywczynią srebrnego medalu na 18. Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce – Belgrad 2022 rok).
Wizualizacje spektaklu uatrakcyjniają nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia i materiały dokumentalne z igrzysk olimpijskich, gdzie udział brała Caitlyn Jenner. Te wyjątkowe archiwa pochodzą z prywatnej kolekcji Ireny i Janusza Szewińskich (Irena Szewińska to kilkukrotna zdobywczyni medali olimpijskich, najbardziej utytułowana wśród polskich sportowców i najwybitniejsza lekkoatletka w historii kraju).
Scenariusz: Grzegorz Like, reżyseria: Michał Ana Nowicki. Występują: Monika Kufel, Natalia Stokłosa i Paweł Wolsztyński. Muzyka: Piotr Korzeniak, Natalia Stokłosa i Paweł Stus, choreografia: Agata Jędrzejczak, scenografia i kostiumy: Dominika Jaszczyńska i Barbara Doniec.
- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Romantyczna Małopolska na rocznicę. W tych miejscach serce może zabić mocniej
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Atrakcyjne nowe kąpielisko pod Krakowem. Woda, molo, plaże ZDJĘCIA
- Miasta rozwodników w Małopolsce. Tu małżeństwa rozpadają się najczęściej
- Tak mieszkają Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości". Oto dom słynnej pary seniorów