Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Tegoroczna, pandemiczna Noc Teatrów będzie inna niż zwykle

OPRAC.:
Anna Piątkowska
Anna Piątkowska
Tegoroczna Noc Teatrów w Krakowie nie odbędzie się w znanej z dotychczasowych edycji formule
Tegoroczna Noc Teatrów w Krakowie nie odbędzie się w znanej z dotychczasowych edycji formule Aneta Zurek / Polska Press
To będzie Noc Teatrów inna niż dotychczas bywały. Na miłośników teatru czekają zarejestrowane spektakle, monologi, wywiady, koncerty i wirtualne zwiedzanie teatrów, ale także atrakcje bez pośrednictwa internetu.

FLESZ - Znamy stawki za połączenia międzynarodowe

od 16 lat

Noc Teatrów w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnej formie, ale krakowskie teatry nie zapominają o swoich widzach i sympatykach.

Teatr Łaźnia Nowa

  • „Manifest postpandemiczny” 13 czerwca 2020 o godzinie 18:00. Dyrektor Bartosz Szydłowski zaprasza na spotkanie, podczas którego oprowadzi widzów po labiryncie łaźniowych korytarzy i przestrzeni wystawy „Przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej”.

  • 13 czerwca 2020 o 20:00 – w internecie – odbędzie się premierowy pokaz online spektaklu Krystiana Lupy „Maciej Korbowa i Bellatrix”, zrealizowanego w Łaźni Nowej w koprodukcji z Teatrem IMKA w 2015 roku. Z okazji Nocy Teatrów rejestracja zostanie zaprezentowana na kanale YouTube teatru.

Teatr im. Juliusza Słowackiego

  • „Fantazja o Ludwiczku” (z chórem końcowym do słów Ody do radości Friedricha von Schillera) - IX Symfonia d-moll op 125. Znana także jako Symfonia radości. Korona i synteza całego życia i twórczości Ludwiga van Beethovena. Cierpiący, zmagający się z losem i ze światem kompozytor wyraża w niej ideę ogólnej miłości i braterstwa, wiarę w lepsze jutro. Fantazja online o premierze, która się nie odbyła.
  • Serial „Zamknięci w teatrze” - to nowa, teatralno-serialowa produkcja. Internetowe poszukiwanie teatru w czasach zarazy. Zapraszamy na mroczną i trochę śmieszną podróż z aktorami w głąb Teatru Słowackiego, który opanowały potwory.

  • Wirtualny spacer po Teatrze - wirtualnego zwiedzania najpiękniejszego Teatru w Polsce. Zobaczcie z bliska miejsca, które są dostępne dla każdego widza, ale również takie, do których na co dzień widzowie nie zaglądają.

  • Capella in Theatrum - Capella Cracoviensis to wspaniała, grająca na najlepszych scenach w Europie orkiestra, która w macierzystym Krakowie nie miała dotąd swojego miejsca. Do teraz. Zapraszamy na koncerty najbardziej znanego polskiego zespołu grającego na instrumentach dawnych grane na Dużej Scenie Teatru Słowackiego.

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej

  • 4 Krakowski Salon Poezji Online – Serdecznie zapraszamy do wysłuchania 4 już Krakowskiego Salonu Poezji online, tym razem poświęconego w całości Marcie Podgórnik. Wiersze z tomu Mordercze Ballady, które ukazały się ledwie przed rokiem nakładem Biura Literackiego zinterpretuje dla Państwa Dorota Segda. Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Stanisław Radwan.
  • Rozmowa z Izabelą Olszewską – Izabela Olszewska, kobieta niezwykła, aktorka– legenda, która przez ponad 30 lat współtworzyła oblicze Starego Teatru. Rozmowa została nagrana w Krakowie w styczniu 2020. Wywiad, niebawem, dołączy również do stałej wystawy Muzeum Starego Teatru MICET.

Teatr Bagatela
„Ich czworo” - Czytanie performatywne komedii Gabrieli Zapolskiej w reż. Giovannego Castellanos i ilustracji muzycznej Artura Sędzielarza. Będzie to drugie spotkanie aktorów z Karmelickiej z tą komedią Gabrieli Zapolskiej, opatrzoną przez autorkę podtytułem "Tragedia ludzi głupich". Premiera ICH CZWORGA zainaugurowała trzeci sezon działalności pierwszej Bagateli, 27 sierpnia 1921. Wracamy do tekstu sprzed ponad stu lat, ale czy zmieniliśmy się aż tak bardzo, by nie odnaleźć w nim siebie (a na pewno naszych znajomych)? Ile wciąż znamy małżeństw, które wydają się zawarte przez pomyłkę, zdradzanych mężów, zdradzających żon, zaniedbanych dzieci, playboyów, zawiedzionych kobiet w średnim wieku i pełnych nadziei dziewcząt wkraczających w życie. Bezlitosne pióro Zapolskiej wydaje się równie celne, co wiek temu.

Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego - to wydarzenie artystyczne, które odbyło się 13 lutego 2017 r. z okazji 70-lecia PWST (obecnie: Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie). Było to niezwykłe widowisko, ponieważ wzięło w nim udział ponad 80 wybitnych absolwentów oraz studentów uczelni, którzy na deskach Sceny im. St. Wyspiańskiego mówili tekst wciąż aktualnego dramatu. Za inscenizację odpowiadała rektor prof. dr hab. Dorota Segda, oprawę scenograficzną przygotowała Barbara Hanicka, a muzyczną Stanisław Radwan.

Teatr Ludowy

  • 13 czerwca br. od godz. 19.00 – 24.00 „Zahipnotyzuj mnie. Piosenki Zygmunta Koniecznego” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej. Piękna muzyka i niezwykłe teksty. Kompozycje, które wszystkim nam od lat grają w duszy, w interpretacjach następnego pokolenia artystów. Aktorzy Teatru Ludowego i goście - wszyscy, którzy jeszcze raz wspólnie zechcą "zagrać dla Pana na harfie i na cytrze".
  • Żarty Sceniczne – to miniatury znanych autorów w domach naszych aktorów.
  • Opowiadania Czechowa przygotowane, zagrane i zrealizowane przez aktorów naszego Teatru podczas pandemii covid-19 pokazują, że teatr mimo wszystko ma się dobrze i że ciągle jest ważny. Kilkanaście opowiadań wybitnego dramaturga i nowelisty złożyło się na cykl miniatur scenicznych, ujawniają to, co zawsze jest siłą teatru - doskonały materiał literacki, doskonałe aktorstwo i wierni widzowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska