Nagrobek Feliksa Konecznego i jego rodziny na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie został odnowiono z inicjatywy Fundacji Kwartalnika "Wyklęci" oraz wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza.
- Krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wpisał ten nagrobek do ewidencji grobów uczestników walk o niepodległość i w tym roku postawił nowy nagrobek, który swoim kształtem nawiązuje do przedwojennego nagrobka rodziny Konecznych - informuje Kajetan Rajski, prezes Fundacji Kwartalnika "Wyklęci", opiekun serii dzieł zebranych Feliksa Konecznego.
W grobie rodziny Konecznych spoczywają również: Józef Koneczny, ojciec Feliksa - uczestnik Powstania Krakowskiego 1846 r.;
Marcela, żona Feliksa; Bronisława, córka Feliksa i Marceli; Stanisław, syn Feliksa i Marceli – żołnierz Armii Krajowej zamordowany przez Niemców w Brandenburgu oraz jego żona Wanda; Julian Jastrzębski, lekarz, wraz z żoną Jadwigą. Na nagrobku zostali również symbolicznie upamiętnieni: Czesław, drugi syn Feliksa i Marceli oraz jego żona Maria, którzy zginęli podczas tłumienia przez Niemców Powstania Warszawskiego.
Podczas konferencji naukowej „Życie i myśl Feliksa Konecznego” z referatami wystąpili m.in. Marek Jurek – „Niepodległość Polski i opinia chrześcijańska Zachodu”, dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. AZ – „Naród i ojczyzna a państwo w cywilizacji łacińskiej. Uwagi filozoficzne”, red. Wojciech Reszczyński – „Feliks Koneczny – Antidotum”.
Większość prelegentów opierała się na oryginalnej koncepcji cywilizacji, którą stworzył prof. Feliks Koneczny, według którego cywilizacja jest "metodą ustroju życia zbiorowego”. Wyróżnił wiele cywilizacji (przekonywał, że nie istnieje i istnieć nie może jedna cywilizacja ogólnoludzka), którymi rządzą nimi prawa cywilizacyjne.
- Współczesność pokazuje, że starcia między cywilizacjami istnieją i mają olbrzymi wpływ na nasze życie. Feliks Koneczny był tym naukowcem, który opisywał poszczególne cywilizacje i wyciągał wnioski. Jednym z najbardziej konkretnych spostrzeżeń jest to, że nie ma możliwości syntez między cywilizacjami, co jest jednoznacznym zaprzeczeniem polityki multikulturalizmu prowadzonej w niektórych krajach europejskich - komentuje Kajetan Rajski.
Feliks Koneczny wyróżnił kilkadziesiąt cywilizacji historycznych, z których siedem istnieje współcześnie: arabska, bizantyńska, bramińska, chińska, łacińska, turańska, żydowska. Nie wykluczał, że istniało i istnieje współcześnie znacznie więcej cywilizacji, jednak tylko te siedem obejmuje wielkie społeczności i ma rzeczywisty wpływ na historię świata.
Feliks Karol Koneczny urodził się (1 listopada 1862 r.) i zmarł (10 lutego 1949 r.) w Krakowie. Przez zdecydowaną większość życia mieszkał w Krakowie i tu powstała znaczna część jego prac naukowych. Był polskim historykiem i historiozofem, bibliotekarzem, krytykiem teatralnym, publicystą, twórcą oryginalnej koncepcji cywilizacji.
FLESZ - Podręcznik do historii Polski dla Ukraińców

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Romantyczna Małopolska na rocznicę. W tych miejscach serce może zabić mocniej
- Morskie Oko i Rysy w godzinach szczytu. Oto najlepsze memy o turystach w Tatrach!
- Atrakcyjne nowe kąpielisko pod Krakowem. Woda, molo, plaże ZDJĘCIA
- Miasta rozwodników w Małopolsce. Tu małżeństwa rozpadają się najczęściej
- Tak mieszkają Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości". Oto dom słynnej pary seniorów