Najdroższy lek świata będzie refundowany

„Dzieje wsi Krowodrza sięgają przynajmniej XIII stulecia, a pierwsze wzmianki pojawiają się przy okazji lokacji Krakowa na prawie magdeburskim. Mimo tak długiej historii Krowodrza - jako dzielnica - nie doczekała się zbyt wielu publikacji w formie książkowej, więc tym bardziej warto o niej pisać” – mówił w jednym z wywiadów autor.
Swoją miłość do dzielnicy przelewa systematycznie na papier, opowiadając o historii i miejscach Krowodrzy, także tu lokując akcje swoich powieści kryminalnych.
31 sierpnia ukaże się kolejna część serii poświęconej dzielnicy „Krowodrza subiektywnie. Architektura. Budowniczowie. Genius loci”. Tym razem autor pochyla się nad charakterystycznymi budynkami tej części Krakowa, a znajduje się tu wiele cennych ze względu na architekturę budowli, by wymienić tylko kilka takich jak osiedle willowe przy Młynówce Królewskiej, najstarszy, funkcjonujący do dziś, krakowski akademik, najwyższy budynek Krowodrzy, wille Macharskich i Modrzejówka, ale także nowoczesne osiedla i biurowce. Pod względem architektonicznym Krowodrza charakteryzuje się różnorodnością.
Tradycyjnie, w publikacjach Janusza Miki, znajduje się miejsce dla ważnych dla Krakowa postaci związanych z Krowodrzą. Nie zabrakło ich i tym razem.
Cały rozdział autor poświęcił także budowniczym dzielnicy: architektom i krowoderskim murarzom
Spotkanie promocyjne odbędzie się 31 sierpnia o godz. 18 w budynku Biblioteki Kraków, przy ul. Powroźniczej 2.
„Dziennik Polski” jest patronem medialnym książki „Krowodrza subiektywnie. Architektura. Budowniczowie. Genius loci”.
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Zalane wioski pod Krakowem, drogami płynęły rzeki