W związku z Igrzyskami Europejskimi 2023, które maja rozpocząć się w środę zbudowano już infrastrukturę sportową i techniczną w rejonie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków „Wschód”. Pojawiły się też zmiany w organizacji ruchu na ul. Bulwarowej.
Od poniedziałku, 5 czerwca:
- zamknięta jest ul. Bulwarowa łącznie z chodnikami i drogą dla rowerów – od bramy wjazdowej do MOS Kraków „Wschód” na os. Szkolnym 39 do bramy wjazdowej na stadion MOS,
- ruch pieszy i rowerowy utrzymany po wschodniej stronie ul. Bulwarowej alejkami Zalewu Nowohuckiego,
- dla ruchu kołowego objazdy: ul. Wojciechowskiego, ul. Struga i al. Solidarności.
- Taka organizacja zostanie utrzymana do środy, 5 lipca.
20-30 tys. gości z kraju i zagranicy
Przedstawiciele władz Krakowa podkreślają, że miasto jest gotowe na przeprowadzenie III Igrzysk Europejskich, zaplanowanych w dniach od 21 czerwca do 2 lipca. Prowadzone są ostatnie prace związane z modernizacją obiektów sportowych. Na czas imprezy nie przewidziano znacznego zwiększenia oferty komunikacji miejskiej. W urzędzie spodziewają się, że w związku z igrzyskami pod Wawelem w poszczególne dni będzie przebywać ok. 20-30 tys. gości z kraju i zagranicy.
Ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk mają być wydarzeniami, które zgromadzą największą widownię. W Krakowie odbędą się także zawody w szermierce (Tauron Arena), kajakarstwie górskim (OSIR Kolna), triathlonie (Zalew Nowohucki), koszykówce 3x3 (boisko przy hali 100-lecia Cracovii przy al. Focha), łucznictwie (obiekty KS Płaszowianka), pięciobóju nowoczesnym (obiekty AWF), padlu (Rynek Główny) oraz teqballu (Rynek Główny).
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą!
- Nowa Huta to nie tylko aleja Róż. Tajemnicze rejony dzielnicy dobre na wyprawę
- Budowa Północnej Obwodnicy Krakowa z drona. Widać asfalt, tunele, wiadukty. Sporo!
- Kraków lat 70. Matura pod portretem Gomułki i pierwsze w mieście przejście podziemne
- Nowy sezon na zamku w Dobczycach rozpoczęty. Te atrakcje przyciągają turystów!
