Kamienne wykończenia wracają na łuki wiaduktu. Kamień wygląda jak nowy, bo został oczyszczony. PKP PLK prowadząca inwestycje wykorzystuje wcześniej usunięty materiał. Podobnie robiono to ze zdemontowaną cegłą. Choć ciężko uwierzyć, że każdy element wróci na swoje miejsce, możliwe, że cześć uległa zniszczeniu w trakcie prace. Liczy się jednak ostateczny efekt wizualny, na który czekają mieszkańcy.
Wiadukt będzie istotnym elementów mającego powstać tu w niedalekiej przyszłości Placu Grzegórzeckiego. Przypomnijmy, że równocześnie powstaje tu przystanek kolejowy, stoją już nowe estakady, które wraz z przebudowanym wiaduktem pozwoliły położyć dodatkową parę torów, co ma służyć rozwojowi kolei w Krakowie i Małopolsce.
Dużo dzieje się także przy budowie ostatniego mostu kolejowego nad Wisłą. Wykonawcy budują kładkę dla pieszych. Powstają także kolejne elementy drogi dla rowerów. Most będzie oddany do eksploatacji za miesiąc. Równocześnie znikają też podpory stare mostu kolejowego, które nie są nowemu potrzebne. To udrożni też żeglugę przez Wisłę i pozwoli by rzeka była bezpieczniejsza np. w czasie powodzi.
Wielka inwestycja kolejowa, która zmieni centrum Krakowa zbliża się ku końcowi.
Zmiany w Kodeksie Pracy od 26 kwietnia

- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą!
- Nowa Huta to nie tylko aleja Róż. Tajemnicze rejony dzielnicy dobre na wyprawę
- Budowa Północnej Obwodnicy Krakowa z drona. Widać asfalt, tunele, wiadukty. Sporo!
- Kraków lat 70. Matura pod portretem Gomułki i pierwsze w mieście przejście podziemne
- Nowy sezon na zamku w Dobczycach rozpoczęty. Te atrakcje przyciągają turystów!