Orientalne danie z błyskawiczną kaszą kuskus i pysznym, pieczonym kurczakiem. Mieszanka przypraw oraz warzywa z pewnością dodadzą smaku, a złocista skórka kurczaka będzie smakowitym zwieńczeniem całego dania.
Składniki:
- 2 ćwiartki z kurczaka
- 1 opakowanie kaszy kuskus (np. marki Halina BIO)
- 2 łyżki harissy lub przyprawy do kurczaka
- 1 ogórek
- 2 pomidory
- 1 czerwona cebula
- 1 pęczek natki pietruszki
- 1 długa papryczka chilli
- 1 cytryna
- 1 łyżeczka kuminu
- 1 łyżeczka wędzonej papryki w proszku
- sól
- oliwa
Wykonanie:
Kurczaka doprawiamy harissą lub przyprawą do kurczaka, solimy i smarujemy oliwą. Piekarnik nastawiamy na 180 stopni. Kurczaka pieczemy przez 40 minut.
W misce mieszamy kuskus z solą, kuminem i papryką wędzoną. Zalewamy wrzątkiem tak aby warstwa wody była 1cm powyżej kuskusu. Miskę przykrywamy folią spożywczą i pozostawiamy na 15 minut.
Wszystkie warzywa kroimy w drobną kostkę. Natkę siekamy drobno. Kuskus mieszamy z warzywami i natką. Dodajemy sok i skórkę otartą z cytryny, oliwę, doprawiamy solą.
Podajemy z pieczonym kurczakiem.
Zobacz koniecznie!
