Przegląd prasy (10.06.2023). Zobacz prasówkę z najważniejszymi wydarzeniami z wczoraj. Bądź na bieżąco

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 9.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak mieszkają Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk. Piękna willa kosztowała majątek”?

Prasówka 10.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Tak mieszkają Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk. Piękna willa kosztowała majątek

Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk są zdecydowanie jedną z najpopularniejszych par polskiego show-biznesu. On jest znanym bokserem, który ma na swoim koncie wiele wygranych pojedynków. Ona zaś w internecie znana jest jako "Kamiszka" - właścicielki brandu kosmetycznego. Para mieszka w pięknej willi, która kosztowała majątek.

Nie przegap promocji!

📢 Spektakularne otwarcie największej inwestycji kolejowej w Krakowie za ponad 1,2 mld zł

To była jedna z największych w historii inwestycji kolejowych w Krakowie. W piątek, 9 czerwca, po sześciu latach budowy oddano do użytku drugą parę torów przecinających centrum Krakowa. Wraz z nimi powstały estakady i mosty kolejowe nad Wisłą. Przy jednej z tych przepraw wybudowano także kładkę pieszo-rowerową łączącą Grzegórzki i Kazimierz z Zabłociem. Do września ma natomiast zakończyć się budowa nowego przystanku kolejowego Kraków Grzegórzki.

📢 Tak mieszka Anna Czartoryska z Michałem Niemczyckim. Zobacz oryginalny dom polskich milionerów. Tutaj uwili gniazdko z czwórką dzieci

Tak mieszka Anna Czartoryska-Niemczycka z Michałem Niemczycki. Milionerzy żyją na co dzień w przestronny domu za miastem. Nieruchomość arystokratów nie przypomina jednak luksusowego pałacu, co wiele osób może zdziwić. Zobacz, gdzie mieszkają jedni z najbogatszych Polaków. Sprawdź, jak wyglądają wnętrza domu piosenkarki. Przekonaj się, jak żyją na co dzień polscy milionerzy.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 10.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tym znakom zodiaku gwiazdy wróża duże pieniądze. Oto horoskop na lato 2023 roku [10.06.2023]

Pieniądze szczęścia nie dają, ale zawsze lepiej je mieć niż nie. Horoskop finansowy odpowie nam na pytania dotyczące także sfery finansowej. Które znaki zodiaku czeka finansowy sukces, a które powinny uważać na swoje pieniądze. Sprawdźcie w horoskopie na lato 2023 co Was czeka w finansach.

📢 Tak mieszka dziś Seweryn Nowak z programu Rolnik szuka żony. Żonę znalazł poza programem. Zobaczcie zdjęcia [10.06.2023]

Seweryn Nowak z miejscowości Chwalimie w Wielkopolsce był bohaterem 6. edycji kultowego programu "Rolnik szuka żony" w TVP1. W 2022 roku ożenił się, a od niedawna jest ojcem. Z żoną prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. Jak mieszka i żyje dziś Seweryn Nowak, znany z programu "Rolnik szuka żony"? Zobaczcie zdjęcia!

📢 Potężna ulewa przeszła nad powiatem proszowickim i miechowskim. Zalane drogi i posesje

W piątkowe popołudnie nad powiatem proszowickim przechodzą burze połączone z silnymi opadami deszczu i miejscami drobnego gradu. Z napływających informacji wynika, że najbardziej ucierpiała gmina Radziemice. Ulewy przeszły też przez powiat miechowski Doszło do lokalnych podtopień i zalań posesji. Najgorsza sytuacja jest w Czaplach Małych w gminie Gołcza.

📢 Te imiona noszą silne kobiety. Za nimi stoi przebojowość, pewność siebie i odwaga

Imię może determinować cechy charakteru, dzięki którym osoba je nosząca pewnym krokiem podążą przez życie, jest przebojowa i odważna. Właścicielki silnych imion posiadają moc potrzebną do radzenia sobie z przeciwnościami losu. Przejdź do galerii i sprawdź silne imiona damskie.

📢 Tak wyglądają nowi Pawlak i Kargul w prequelu kultowego filmu "Sami swoi. Początek". Oto zdjęcia z planu

Kultowy polski film w nowej odsłonie budzi wiele emocji. "Sami swoi. Początek" to prequel kultowej trylogii, w którym poznamy genezę sporu legendarnych bohaterów. W postaci Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula wcielą się Adam Bobik i Karol Dziuba, film reżyseruje Artur Żmijewski. Mamy pierwsze fotosy z filmu!

📢 Ta plaża w Krakowie przed wojną tętniła życiem. Teraz jej już nie ma... Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia w kolorze!

Krakowianie przed wojną uwielbiali wypoczywać w ciepłe dni nad Wisłą. Do momentu uregulowania rzeki w centrum Krakowa jej brzegi były bogate w przestronne plaże, które były oblegane przez plażowiczów. Zobacz zdjęcia z kolekcji Narodowego Archiwum Cyfrowego pokolorowane za pomocą sztucznej inteligencji!

📢 Wypadek na DK 94 Kraków - Olkusz. W Czajowicach ranne cztery osoby. Droga była zablokowana

W Czajowicach na drodze krajowej nr 94 pomiędzy Krakowem a Olkuszem doszło do poważnego wypadku, w którym zostały ranne cztery osoby. Główna droga była całkowicie zablokowana.

📢 Poszukiwania zaginionej 15-latki z okolic Bochni zakończone powodzeniem. Dziewczyna odnalazła się cała i zdrowa

Po blisko dobie udało się odnaleźć 15-letnią mieszkankę Zielonej w powiecie bocheńskim. Dziewczyna zaginęła w czwartek (8.06) przed południem. Rodzina poprosiła om pomoc w jej odnalezieniu policję.

📢 Przepisy na ciasta z truskawkami: z galaretką i budyniem. Ten smak pokocha każdy!

Ciasto z truskawkami i galaretką oraz ciasto z truskawkami, galaretką i budyniem to jedne z popularniejszych letnich ciast. Zobaczcie sprawdzone przepisy naszych Czytelników na pyszne ciasta, w których główną rolę grają truskawki!

📢 10 mln zł od tajemniczego informatyka na budowę Krakowskiego Centrum Muzyki w Cichym Kąciku. Prokuratura wszczęła śledztwo

Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przyjęcia przez miasto 10 mln zł jako darowizny na budowę Centrum Muzyki w Cichym Kąciku. Postępowanie dotyczy również przekroczenia uprawnień przez miejskich urzędników, które miało polegać na przywłaszczeniu tej kwoty. - Nie widziałem dokumentu, mówiącego o wszczęciu śledztwa, ale przypominam, że oficjalnie mówiliśmy gdzie i kiedy zostały przekazane pieniądze, a pracodawca darczyńcy przysłał nam oświadczenie mówiące o tym, że 10 mln złotych pochodzi z legalnego źródła - komentuje na gorąco sprawę Dariusz Nowak z biura prasowego krakowskiego magistratu.

📢 Łącznica kolejowa w Kalwarii Zebrzydowskiej już gotowa. Skróci podróż z Krakowa do Bielska-Białej przez Wadowice, Andrychów, Kęty. Zdjęcia

Od niedzieli, 11 czerwca zostanie oddana do użytku łącznica kolejowa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dzięki tej inwestycji czas przejazdu z Krakowa do Bielska-Białej przez Wadowice, Andrychów, Kęty skróci się o ponad 10 minut.

📢 Strażacy świętowali w Zakopanem. Była wielka uroczystość, medale, oznaczenia i awanse

Tatrzańscy strażacy świętowali. W Zakopanem odbył się Powiatowy Dzień Strażaka 2023. Były odznaczenia i awanse zawodowe. Poświęcony został także nowy ciągnik, który ma pomóc strażakom z Zakopanego w trudnych akcjach ratunkowych.

📢 Comarch Janusza Filipiaka rzuca wyzwanie platformom zakupowym. Krakowska firma niedługo startuje z nowym projektem: wszystko.pl

Comarch nową platformę zakupową wszystko.pl rozwija od kilkunastu miesięcy. Polska firma technologiczna start portalu zapowiadała na koniec czerwca, teraz znana jest już konkretna data – 29 czerwca. Od tego dnia serwis będzie dostępny dla wszystkich sprzedawców i kupujących w internecie. - Jest luka w rynku e-commerce i chcemy ją wypełnić. Oczekiwania rynku w stosunku do wszystko.pl są spore. W tej chwili wyzwaniem jest, aby temu sprostać - mówił kilka tygodni temu dla PAP Biznes Janusz Filipiak, właściciel i prezes Comarchu, a także Cracovii.

📢 Jacek Zieliński, trener Cracovii: Czeka nas trudniejszy sezon

Trener Cracovii Jacek Zieliński przedłużył o 12 miesięcy umowę obowiązującą z klubem. - Nie przywiązuję się do dat, w piłce nożnej to wszystko jest wirtualne - mówi szkoleniowiec.

📢 Nowe fakty w sprawie obwodnicy Bolesławia. Droga powstała na pokopalnianym terenie, który nie został uzdatniony? Zobacz zdjęcia

Obwodnica Bolesławia pozostaje całkowicie zamknięta dla ruchu ze względu na zapadliska, które najpierw pojawiły się przy jej nasypie a następnie w samej nawierzchni. Podczas XLVI sesji Rady Powiatu w Olkuszu padł szereg nowych informacji w sprawie nieczynnej drogi. Jak wskazał starosta możliwe, że droga powstała na terenach, które nie były uzdatnione, mimo że Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław powinny zrobić to w latach 90-tych ubiegłego wieku.

📢 Wypadek pod Energy2000 w Przytkowicach. Ambulans wjechał w ogrodzenie

Przy klubie Energy2000 w Przytkowicach doszło do wypadku z udziałem ambulansu. Pojazd wjechał w ogrodzenie. Na ten moment nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na miejscu działania prowadzą służby.

📢 Droga S1 od Oświęcimia do Bielska-Białej. Tak wygląda przyszła trasa po ośmiu miesiącach budowy. Zdjęcia z lotu ptaka

Z brakującego 40-kilometrowego fragmentu drogi S1 od węzła Mysłowice Kosztowy do Bielska-Białej najszybciej przebiegają prace na odcinku między węzłami Oświęcim a Suchym Potokiem pod Bielskiem. Przejdź do galerii i zobacz zdjęcia z lotu ptaka przyszłej trasy po ośmiu miesiącach inwestycji udostępnione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

📢 Droga wojewódzka 780 z Krakowa na Śląsk. Jedna z ważniejszych na południu kraju zmieniła się w ostatnich latach. Zobaczcie zdjęcia lotnicze

Droga wojewódzka 780 jest jedną z ważniejszych na południu Polski. Trasa o długości 57 km przebiega od Krakowa przez powiaty krakowski, chrzanowski i oświęcimski na Śląsk. Stanowi także alternatywę dla A4. W ostatnich latach przeznaczono na jej modernizacje duże nakłady, obejmujące m.in. budowę obwodnicy Babic, modernizację ulic w Chełmku czy przebudowę skrzyżowania w Przegini Duchownej. Przejdź do galerii i zobacz jak zmieniła się trasa na zdjęciach Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

📢 Szybsza kolej z Oświęcimia przez Chrzanów do Trzebini i dalej do Krakowa. Przejazd pociągiem skróci się o kilkanaście minut. Zdjęcia

Od 11 czerwca linia kolejowa z Trzebini do Oświęcimia będzie przygotowana do ruchu pociągów pasażerskich z maksymalną prędkością 120 km/h. Czas przejazdu na tej trasie skróci się o kilkanaście minut. W związku z przebudową jednak oświęcimskiej stacji jeszcze do 18 czerwca za 12 pociągów między Oświęcimiem a Libiążem będzie komunikacja zastępcza.

📢 Boże Ciało pod Olkuszem. Niezwykła tradycja w Krzykawie-Małobądzu. Kwiatowe dywany zdobią kościół i ołtarze w parafii polskokatolickiej

Kolorowe dywany z kwiatów zdobiły drogę procesji Bożego Ciała w parafii polskokatolickiej w Krzykawie - Małobądzu pod Olkuszem w Małopolsce. Tu to już tradycja. Parafianie od wielu lat układają z kwiatów i płatków dywany w kościele i pod ołtarzami. Mszę świętą odprawiali ks. Tadeusz Budacz i jego syn Szymon. Obydwaj są księżmi.

📢 Dzika plaża naturystów w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim jest bardzo popularna. Plaża nudystów nad Zalewem Sulejowskim

Plaża nudystów nad Zalewem Sulejowskim. Dzika plaża naturystów w Swolszewicach nad Zalewem Sulejowskim stała się najgłośniejszym kąpieliskiem w województwie łódzkim. Wszystko przez naturystów, którzy tutaj przyjeżdżają poopalać się. Jak będzie tego lata? Poprzednio w weekendy na plaży miłośników naturyzmu było często ponad 200. Przyjeżdżają tu ludzie z Łodzi, Częstochowy, Kielc, Warszawy, Tomaszowa, ale są też mieszkańcy powiatu piotrkowskiego.

📢 Śmiertelny wypadek w Tatrach. Nie żyje 32-letni turysta. Zginął pod Świnicą

Do śmiertelnego wypadku turysty doszło w rejonie Świnicy w Tatrach Wysokich. Mężczyzna najprawdopodobniej poślizgnął się, po czym spadł ok. 300 metrów.

📢 Tak wygląda obwodnica Oświęcimia do drogi S1 po siedmiu miesiącach inwestycji. Prace trwają na całej długości. Zdjęcia i film z powietrza

Na budowie obwodnicy Oświęcimia do drogi ekspresowej S1 widać przyspieszenie prac. Inwestycja jest prowadzona na niemal całej długości przyszłej trasy. Najbardziej zaawansowane są prace w samym Oświęcimiu, gdzie trwa budowa mostu nad Sołą i nowych rond. Zobaczcie galerię zdjęć i film z przelotu nad inwestycją udostępnione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

📢 Fryzury. Krótki bob idealną propozycją na lato dla każdej kobiety [odmiany, charakterystyka, zdjęcia]

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi chęć zmiany i odświeżenia swojego wyglądu przed upragnionym urlopem, na przykład poprzez podcięcie włosów. Jedną z fryzur, która idealnie nadaje się na lato i podkreśla każdy typ urody jest krótki bob. Czym się charakteryzuje? Jakie są odmiany boba? Zobacz propozycje cięcia, które pasuje każdej kobiecie.

📢 Horoskop na czerwiec 2023. Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby, Baran, Bliźnięta, Rak 9.06.2023

HOROSKOP dla wszystkich znaków zodiaku na czerwiec 2023 roku. Co się wydarzy w czerwcu 2023 u Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika, Ryb i Barana? To będzie trudny miesiąc wielkich wyzwań. 9.06.2023.

📢 FRYZURY odmładzające to HIT 2023 roku. Potrafią odjąć nawet kilkanaście lat. Te fryzury szybko i łatwo wykonasz 9.06.2023

Fryzury odmładzające to prawdziwy hit 2023 roku. Są niezwykle proste w ułożeniu, zajmują mało czasu, a zarazem wyglądają naprawdę zjawiskowo. Fryzjerzy stawiają przede wszystkim na jasne kolory i krótkie cięcia. Co jest teraz najmodniejsze? Które fryzury zdołają odjąć nawet kilkanaście lat? Odpowiadamy!

📢 Najmodniejsze fryzury damskie w 2023, poczuj się jak TOP model. Nie wiesz, jak się ostrzyc? Zobacz fryzjerskie trendy! 9.06.2023

Fryzury dla kobiet na 2023. Zobacz najsilniejsze trendy na fryzury dla kobiet w 2023 r. Jeśli nie masz pomysłu na nową fryzurę, skorzystaj z naszych porad. Z pewnością znajdziesz inspiracje, które ci odpowiadają. W 2023 r. modne są przede wszystkim fryzury krótkie. Boby, fryzury z grzywką i wszelkie wariacje odważnych cięć.

📢 Modne krótkie fryzury na wiosnę 2023. Fryzury na czasie dla krótkich włosów. Zobacz, jakie uczesania są na topie 9.06.2023

Krótkie fryzury są ciągle na topie. Odpowiednie cięcie potrafi nie tylko odmłodzić, ale też dodać charakteru - chcesz się wyróżnić w tłumie? Postaw na krótkie, charakterystyczne cięcie. Tego typu fryzura z pewnością wyróżni cię na tle włosów półdługich, które nosi większość z nas. Dużym plusem krótkich fryzur jest także to, że bardzo łatwo je stylizować.

📢 Najlepsze suchary internetu! Te czerstwe żarty poprawią Ci humor. Uśmiejesz się do łez! Oto najśmieszniejsze dowcipy 9.06

Szukasz najlepszych sucharów? Oto one! Wybraliśmy najśmieszniejsze suchary z polskiego internetu. Zanim zaczniesz przeglądać żarty, przygotuj sobie coś do picia. Niektóre są tak suche, że będziesz potrzebował wody, aby je przepić :D I to już był pierwszy suchar, na dobry początek. Czytając wybrane przez nas czerstwe kawały nie będziesz mógł powstrzymać śmiechu. Nadają się idealnie na poprawę humoru. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Każde kolejne zdjęcie, to kolejny suchar. Zaczynajmy zabawę!

📢 PAZNOKCIE na lato 2023. Najmodniejsze wzory paznokci hybrydowych: pastelowe, neonowe, ombre, french - zobacz inspiracje PINTEREST 9.06.23

Szukasz pomysłu na letni i kolorowy manicure? Przygotowaliśmy TOP 25 modnych wzorów na paznokcie hybrydowe idealnych na słoneczne dni. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Krótkie paznokcie na lato 2023: neon, ombre, kolorowe wzory, a może french manicure? Zobacz TOP 25 inspiracji 9.06.2023

Lato na paznokciach może mieć wiele odsłon. Tegoroczne trendy zachwycą zarówno miłośniczki minimalistycznych stylizacji paznokci jak i fanki wyrazistych kolorów i wzorów. W letnich stylizacjach paznokci hybrydowych możesz pozwolić sobie na neonowe szaleństwo lub postawić na klasykę w wakacyjnym wydaniu. Możliwości jest mnóstwo. Zobacz sama TOP 25 inspiracji.

📢 Krótkie paznokcie - delikatne, jasne, czerwone, wzory kwiatowe. Jak pomalować bardzo krótkie paznokcie? 9.06.2023

Zastanawiasz się jak pomalować bardzo krótkie paznokcie? Chcesz mieć modny manicure hybrydowy, ale nie wiesz jakie wzory i kolory są modne? Oto przegląd najmodniejszych stylizacji krótkich paznokci. Zobacz co jest modne wśród u użytkowniczek PINTEREST. Zainspiruj się!

📢 Krótkie i długie paznokcie na WIOSNĘ 2023. Zobacz pomysły na stylizacje paznokci kwadratowych i w kształcie migdałka 9.06.2023

Paznokcie w kształcie migdałka czy kwadratowe? Długie czy krótkie? Oto 25 pomysłów na wiosenne stylizacje paznokci hybrydowych. Jasne kolory, szalone wzory, beżowe bazy, soczyste barwy, jeśli nie możesz się zdecydować tutaj znajdziesz garść inspiracji. Zobacz, jak pomalować paznokcie o różnych kształtach i wybierz idealną stylizację dla siebie.

📢 Paznokcie french KOLOROWE to HIT sezonu! Francuski manicure w nowoczesnym wydaniu. Zobacz inspiracje 9.06.2023

Francuski manicure nie wychodzi z mody. Od lat wybierają go miłośniczki minimalizmu i klasyki, ponieważ w tradycyjnym wdaniu french manicure to połączenie bieli z jasnymi, naturalnymi odcieniami beżu i różu. Ten sposób zdobienia paznokci hybrydowych znów podbija serca kobiet, tym razem w nowoczesnej odsłonie. Kolorowy french na paznokciach to prawdziwy hit sezonu. Przekonaj się sama! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTEREST.

📢 Paznokcie w kropki i kwiatki? Urocze, kolorowe stylizacje paznokci hybrydowych idealne na wiosnę 2023. Zobacz inspiracje! 9.06.2023

Nareszcie mamy wiosnę, a to oznacza, że czas na wiosenne stylizacje paznokci. Lubisz piękne i eleganckie kwiatowe wzory? A może wybierzesz nieco szalone i wesołe kropeczki. Przygotowaliśmy ponad 20 inspiracji na wiosenny manicure. Zobacz koniecznie!

📢 Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Jakie tajemnice kryją dwór i kościół w Modlnicy? Gdzie w Olkuszu odnajdziemy strojeńce?

Święto małopolskich zabytków już po raz dwudziesty piąty zaprasza do odkrywania tajemnic, słuchania opowieści i zaglądania tam, gdzie na co dzień zajrzeć nie sposób. Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego tym razem odbywają się pod hasłem „Ornament” i przez trzy weekendy czerwca (3-4 - zwiedzanie już za nami, 10-11 i 17-18 czerwca) w ośmiu wyjątkowych miejscach, wraz z przewodnikami, artystami, animatorami i pasjonatami lokalnej historii możemy zachwycać się pięknem ornamentu, symfonią natury i artystyczną pasją.

📢 Najpiękniejsze paznokcie na imprezę: brokat i błysk. Zobacz INSPIRACJE na paznokcie hybrydowe 9.06.2023

Szukasz inspiracji na paznokcie na karnawał? Zastanawiasz się jaki kolor paznokci hybrydowych będzie najlepszy na studniówkę? Jeśli przed tobą wielka impreza, koniecznie sprawdź jakie stylizacje paznokci są teraz hitem. Postaw na stylowy manicure i zachwyć wszystkich! Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek Pinteresta.

📢 Inspiracje na paznokcie: french, czerwone, ombre, bordo. Piękne, eleganckie paznokcie do pracy. Modne kolory i dużo wzorów 9.06.2023

Szukasz eleganckich stylizacji paznokci do pracy? Szykuje się impreza, a Ty nie wiesz jak elegancko i modnie pomalować paznokcie? Przygotowaliśmy ponad dwadzieścia inspiracji, które z pewnością Cię zachwycą! Zobacz, co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Najlepsze punkty widokowe na Tatry. Oto TOP 10 miejsc, z których można podziwiać góry i tatrzański krajobraz [9.06.2023]

Najpiękniejsze punkty widokowe na Tatry to niezwykłe miejsca, w których można poczuć bliskość natury i podziwiać wspaniałe krajobrazy. Każdy z nas inaczej odbiera obcowanie z przyrodą, ale harmonia, spokój i zachwyt to najczęstsze emocje, które towarzyszą przy podziwianiu zapierających dech w piersiach widoków. Przedstawiamy miejsca z najpiękniejszymi widokami na Tatry, które wzbudzą u Was wielki zachwyt! Jesteście gotowi? Zobaczcie zdjęcia, przeczytajcie opisy i wybierzcie się na fascynujące wycieczki!

📢 Tanie loty z Krakowa na wakacje 2023. To jeszcze możliwe? Sprawdzamy połączenia z Balic i ceny biletów do popularnych miejsc

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim długo wyczekiwane wakacje i urlopy. Wielu Polaków marzy o wyjeździe zagranicznym, wypoczynku na piaszczystych plażach przy dźwiękach morskich fal, z daleka od pracy i trosk życia codziennego. Jednak czy w czasie inflacji będą mogli sobie na to pozwolić? Sprawdziliśmy, jak aktualnie wyglądają ceny lotów tanich linii z krakowskiego lotniska na drugą połowę lipca do popularnych wakacyjnych destynacji.

📢 Co dalej z Wisłą Kraków? Wnioski po zakończonym sezonie „Białej Gwiazdy” w I lidze

Porażką zakończył się do Wisły Kraków sezon 2022/2023. Główny cel, jakim był awans do ekstraklasy nie został osiągnięty. To był bardzo trudny sezon dla klubu. Był znaczony przebudową drużyny po spadku z ekstraklasy, wojnami na górze, zmianami właścicielskimi i kolejną przebudową zespołu, który wywalczył awans do baraży. Przegrał je jednak z kretesem i w bardzo mocno rozczarowującym stylu. Porażka 1:4 z Puszczą Niepołomice w półfinale baraży to na pewno nie było to, czego spodziewali się na starcie rozgrywek kibice „Białej Gwiazdy”. Nie wszystkie wnioski po sezonie są jednak w odcieniu całkiem pesymistycznym. Ocena tego, co działo się w Wiśle Kraków od spadku w 2022 roku do końca rozgrywek naszym zdaniem powinna być chłodna, ale przede wszystkim sprawiedliwa. Wiślacki świat - tak jak życie - nie jest czarno-biały. My staramy się przedstawić nasze wnioski w sposób jak najbardziej obiektywny dla wszystkich uczestników wydarzeń ostatniego roku.

📢 Tak żyje i mieszka Ralph Kamiński. Dom tego popularnego piosenkarza robi wrażenie. Zobacz efektowne wnętrza

Oto jak żyje i mieszka Ralph Kamiński, bardzo popularny polski piosenkarz pochodzący z Jasła w województwie podkarpackim. Wnętrza jego efektownego domu robią duże wrażenie. Jego profil na instagramie śledzi kilkaset tysięcy osób, a on sam jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak mieszka i żyje na co dzień Ralph Kamiński.

📢 GIS pilnie wycofuje popularny produkt z Biedronki. Powodem wykrycie groźnych dla zdrowia bakterii. Masz ten produkt w domu? Wyrzuć go!

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu groźnych dla zdrowia bakterii Listeria monocytogenes w partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych, sprzedawanych w Biedronce. Uwaga! Spożycie żywności zanieczyszczonej tymi bakteriami może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

📢 Dwa tygodnie do igrzysk europejskich. Kraków i Małopolska są w pełnej gotowości. Impreza będzie droższa z powodu inflacji

Już za niespełna dwa tygodnie (21 czerwca) w Krakowie i Małopolsce rozpoczną się III Igrzyska Europejskie. To będzie największa impreza sportowa w tym roku w Europie. Weźmie w niej udział ok. 7 tysięcy sportowców z 48 krajów. Obiekty sportowe są już gotowe, trwają na nich ostatnie prace porządkowe, rozstawiana jest jeszcze tymczasowa infrastruktura. Koszty organizacji imprezy szacowano na 400 mln zł. Inflacja spowodowała, że trzeba będzie drożej. Jako korzyści wymieniane są inwestycje w regionie oraz promocja Krakowa i Małopolski. Transmisje telewizyjne z igrzysk mają być przekazywane do co najmniej 50 krajów.

📢 Zachwycająca Iga Świątek w 22 odsłonach na 22. urodziny [PRYWATNE ZDJĘCIA]

Dzisiaj, 31 maja 2023 roku, Iga Świątek obchodzi 22. urodziny. Z tej okazji, życząc tenisistce wszystkiego co najlepsze, przygotowaliśmy galerię, w której prezentujemy jej różnorodne aktywności. Występy na korcie to bowiem najważniejsza, ale nie jedyna część jej życia. Raszynianka uwielbia sporty wodne, czytanie książek, podróże i beztroską zabawę. Obejrzyjcie Igę Świątek, która wygrała plebiscyt na najlepszego sportowca podczas Gali Mistrzów Sportu 2023, na prywatnych zdjęciach w (co najmniej) 22 odsłonach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Śmiertelny wypadek motocyklisty w Sierczy w powiecie wielickim. Na miejscu lądował śmigłowiec pogotowia lotniczego

Dramatyczny wypadek miał miejsce w czwartek, 8 czerwca w godzinach popołudniowych w powiecie wielickim. Motocyklista na łuku drogi wypadł z jezdni. Znalazł się na prywatnej posesji. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Siercza. Ratownicy medyczni i strażacy prowadzili reanimację poszkodowanego, jednak bezskutecznie. 39-letni motocyklista zmarł.

📢 Pożar samochodu osobowego na Jamnej koło Bacówki, drugie auto uległo nadpaleniu. Zobacz zdjęcia

W Boże Ciało (8.06) w godzinach popołudniowych doszło do pożaru samochodu osobowego na Jamnej. Pojazd był zaparkowany obok Bacówki. Ogień częściowo przeniósł się na sąsiedni pojazd, na szczęście został opanowany przez strażaków.

📢 Święto Bożego Ciała 2023 w Krakowie. Tysiące mieszkańców w procesji z Wawelu na Rynek Główny. "Kultura przesytu zabija wrażliwość"

Tysiące krakowian wzięło udział w obchodach święta Bożego Ciała. W ramach religijnego wydarzenia ulicami Krakowa przeszła tradycyjna procesja. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w homilii zaapelował: "Nie ma innej drogi dla Polski, jak jej wierność nauczaniu Kościoła".

📢 Były prezes Wisły Kraków rozpętał burzę… Są odpowiedzi Socios i Królewskiego

We wtorek Wisła Kraków przegrała z Puszczą Niepołomice 1:4 w półfinale baraży. W środę głos zabrał były prezes „Białej Gwiazdy” Władysław Nowak, który po pierwsze zapowiedział wycofanie się ze sponsorowania Wisły, a po drugie zaatakował m.in. obecnego prezesa Jarosława Królewskiego oraz ludzi związanych ze Stowarzyszeniem Socios Wisła Kraków.

📢 Długi czerwcowy weekend w Zakopanem bez wielkich tłumów. To wina deszczowej pogody

Prognozy sprawdziły się. Długi czerwcowy weekend w Zakopanem pod znakiem chmur, deszczu, a do tego możliwych burz. To niestety spowodowało, że wielu turystów zrezygnowało z zaplanowanego wypadu w góry. Długi czerwcowy weekend okazuje się być nie aż tak tłoczny, jak w latach ubiegłych.

📢 Remont i utrudnienia na autostradzie A4 Kraków-Katowice. Prace potrwają aż do 2026 roku

Od połowy 3. kwartału tego roku Stalexport Autostrada Małopolska prowadzić będzie wymianę nawierzchni koncesyjnego, płatnego odcinka A4 między Krakowem a Katowicami. Inwestycja ma być realizowana na krótkich odcinkach. Wymianie nawierzchni towarzyszyć będzie remont wiaduktów.

📢 Niezwykła procesja Bożego Ciała - w tatrzańskim i góralskim klimacie

W okazji święta Bożego Ciała w każdej parafii na Podhalu odbywały się procesje do czterech ołtarzy. W Kościelisku procesja szła od ołtarza polowego na Prędówce.

📢 Wypadek na torach kolejowych pod Krakowem. Pociąg zderzył się z samochodem osobowym, którym podróżowała kobieta z dwójką dzieci

Pociąg Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej zderzył się z samochodem osobowym. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Wielkich Drogach w gminie Skawina w czwartek, 8 czerwca. Było około godziny 17.15, gdy pojazd z trzema osobami - kierującą kobietą i dwójką jej dzieci - wjechał pod przejeżdżający tamtędy pociąg relacji Kraków Główny - Przeciszów.

📢 Ekspresowy remont w Krakowie. Na igrzyska europejskie naprawili nawierzchnie dla pieszych przy stadionie Wisły ZDJĘCIA

Chodnik przy stadionie Wisły od strony ul. Reymonta był do niedawna w katastrofalnym stanie. W połowie kwietnia alarmowaliśmy, że stan nawierzchni przy głównej arenie igrzysk europejskich woła o pomstę do nieba. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem igrzysk europejskich udało się - w iście olimpijskim tempie - wyremontować nawierzchnie dla pieszych.

📢 Nowa atrakcja w Tarnowie prawie gotowa. Letni Park Wodny w Mościcach ma zostać otwarty na wakacje. Mamy aktualne zdjęcia!

Zjeżdżalnie, baseny, boiska do sportów plażowych, alejki spacerowe - tak obecnie wygląda nowy Park Wodny w Tarnowie. Letnia pływalnia jest prawie gotowa i już niedługo ma zostać udostępniona mieszkańcom.

📢 Boże Ciało w Chrzanowie na archiwalnych zdjęciach z zasobów Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej

Boże Ciało na archiwalnych zdjęciach z Chrzanowa. Warto zobaczyć tę galerię i spradzić, czy na fotografiach nie ma naszych mam, babć czy nawet prababć. Część z tych zdjęć jest bardzo stara.

📢 Ulicami Tarnowa przeszła procesja Bożego Ciała, tłumy wiernych uczciły tajemnicę Eucharystii ZDJĘCIA

Setki tarnowian wzięły udział w czwartkowej uroczystości Bożego Ciała w parafii katedralnej. Po mszy świętej, której przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej Jeż, ulicami miasta przeszła procesja do czterech ołtarzy. Dzieci sypały kwiaty i dzwoniły dzwonkami, nie zabrakło również oficjalnych delegacji.

📢 Procesje Bożego Ciała po góralsku. Pod Tatrami to wyjątkowo uroczyste święto

Pod Tatrami w każdej parafii odbyły się procesje Bożego Ciała. W Poroninie, Białym Dunajcu, w Zakopanem mieszkańcy podchodzą do tego święta w bardzo uroczysty i tradycyjny sposób.

📢 Policyjna akcja na Krupówkach. Agresywny mężczyzna wybijał szyby w witrynach. Został skuty przez policjantów

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na Krupówkach w Zakopanem, gdzie agresywny mężczyzna dewastował szyby w sklepowych witrynach. Na skutek jego zachowania ranne zostały dwie osoby. Agresor został skuty przez policję na środki drogi.

📢 Krynickie wille, sanatoria i ich wnętrza na archiwalnych zdjęciach. Architektura uzdrowiska zachwyca

Co sprawie, że Krynica-Zdrój cieszy się tak dużą popularnością turystów? Powodów jest wiele, a jednym z nich jest fakt, że wybudowano tam kiedyś okazałe wille i inne budynku,, które tworzą klimat tego miejsca. Każdy z budynków wygląda inaczej, a jednak są do siebie w pewnym sensie podobne tworząc spójną całość i niepowtarzalną architekturę. Zobaczcie archiwalne zdjęcia z Krynicy-Zdroju.

📢 Boże Ciało 2023 w Nowym Sączu. Tłumy wiernych wzięły udział w procesji ulicami miasta

W Nowym Sączu, podobnie jak w tysiącach polskich miast i wsi, wierni wzięli udział w procesji Bożego Ciała. 8 czerwca na sądeckim rynku zgromadziły się tłumy sądeczan, aby wraz z duchownymi z parafii św. Małgorzaty świętować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesją ulicami miasta przeszły tłumy mieszkańców. Zobaczcie sami.

📢 Zmiana organizacji ruchu w rynku odbiła się na sądeckich taksówkarzach. Ubyło dla nich miejsc postojowych

Po ponad 20 latach ruch okrężny, który obowiązywał na nowosądeckim rynku zmienił się. O tym, że w sercu Nowego Sącza ruch nie odbywa się prawidłowo sygnalizował najpierw w sieci bloger, a póżniej zmiany nakazały wprowadzić służby wojewody. Konsekwencje tej decyzji odczuli jednak również taksówkarze ponieważ razem ze zmiana organizacji ruchu ubyło dla nich miejsc postojowych.

📢 Restauracje i kawiarnie z widokiem na Kraków. Oto TOP 10 miejsc, w których przy kawie lub posiłku można podziwiać piękną panoramę miasta!

Restauracje widokowe cieszą się wielką popularnością. I ma się czemu dziwić. Nie ma nic lepszego niż dobra kawa czy ulubione danie w klimatycznym miejscu z pięknym widokiem. Sprawdziliśmy, gdzie w Krakowie znajdziecie miejsca z tarasami widokowymi. Te kawiarnie i restauracje idealnie nadają się na romantyczny wieczór we dwoje, spotkanie ze znajomymi lub rodzinny obiad. Widoki na Wawel, Wisłę, Rynek i niemal cały Kraków zachwycają! Jeśli kiedyś zastanawialiście się, czy w Krakowie można legalnie wyjść na dach i patrzeć się na miasto z góry, to odpowiadamy: TAK i powiemy Wam, gdzie!

📢 Kraków. Aleja Róż wygląda tak, jakby ktoś rozwinął tu zielony dywan. Podoba Wam się zrewitalizowane serce Nowej Huty?

Od kilku dni mieszkańcy Nowej Huty mogą cieszyć swoje oczy widokiem zielonej trawy w centralnej części al. Róż. Rezultat ostatnich prac przy rewitalizacji tego miejsca najlepiej widać z perspektywy lotu ptaka. Zobaczcie, zieloną symetrię serca Nowej Huty!

📢 Nie tylko Wodogrzmoty Mickiewicza. Oto TOP 11 najpiękniejszych wodospadów w Małopolsce. Zachwycające miejsca. Jak do nich dotrzeć?

Wodospady w Małopolsce potrafią zachwycić. Ich widok przenosi w magiczny świat, w którym kaskady rwącej wody spadają po skałach i kamieniach, otulając otoczenie mistyczną aurą. Jesteście gotowi, by zanurzyć się w symfonii dźwięków wody i oddać się przyjemności obcowania z naturą? Przedstawiamy najpiękniejsze wodospady w Małopolsce, których urok sprawi, że zechcecie odwiedzić je jak najszybciej.

📢 Wieże i punkty widokowe w Małopolsce, z których można podziwiać Tatry oraz piękne krajobrazy. To trzeba zobaczyć nie tylko na zdjęciach

Beskid Sądecki jest piękny o każdej porze roku. Wieże i punkty widokowe wyrastają jak grzyby po deszczu i są turystycznymi hitami. Radziejowa, Eliaszówka, platforma widokowa na Jaworzynie Krynickiej, wieża widokowa w Krynicy, zamek w Rytrze, to tylko kilka z wartych odwiedzenia miejsc widokowych. Można z nich podziwiać np. panoramy Tatr. Warto przekonać się na własne oczy! Zobacz nasze propozycje.

📢 Tak wypoczywało się kiedyś latem w Krynicy Zdroju. Archiwalne zdjęcia uzdrowiska

Archiwalne zdjęcia to prawdziwe skarby. Dzięki nim można przenieść się w czasie i zobaczyć, jak kiedyś wyglądały miejsca, które teraz zmieniły się nie do poznania, lub wciąż pozostają piękne jak dawniej. Można też zobaczyć, jak spędzali czas nasi przodkowie. W okresie letnim Krynica- Zdrój cieszyła się ogromną popularnością. Zobaczcie sami.

📢 To będzie hit lata 2023 w Krakowie! Zakrzówek - od kamieniołomu do luksusowego kąpieliska. Tak zmieniało się to miejsce

Park Zakrzówek to dawny krakowski kamieniołom, przekształcony w zbiornik z krystalicznie czystą wodą, dysponujący absolutnie unikalnymi walorami krajobrazowymi, który od 1 czerwca 2023 roku został udostępniony mieszkańcom Krakowa i turystom. Już teraz wiadomo, że po oficjalnym otwarciu pięciu nowo wybudowanych basenów będzie to hit lata 2023! Jakie będą godziny otwarcia? Czy wstęp jest darmowy, czy płatny? Gdzie zaparkować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym materiale!

📢 Fontanna na rynku w Muszynie daje prawdziwy pokaz kolorów. Centrum uzdrowiska rozkwitło dzięki budowie ratusza w stylu galicyjskim

Muszyna w ciągu ostatnich lat wypiękniała i oferuje wiele atrakcji, dzięki którym do miasteczka ściągają tłumy turystów. Totalną metamorfozę przeszedł rynek. Główną atrakcją jest popularny już w całej Polsce ratusz, który architektonicznie nawiązuje do stylu galicyjskiego z XIX wieku z salami tortur. Na płycie rynku działają dwie fontanny, które mienią się barwnymi światłami. Efekt jest

📢 Słynny obraz w Krakowie. Muzeum Narodowe przygotowuje się do nowej wystawy. Podpatrzyliśmy co nieco

W środę (7 czerwca) do Krakowa przyjechał słynny obraz "Kazanie Piotra Skargi". Na co dzień monumentalne dzieło Jana Matejki można oglądać na Zamku Królewskim w Warszawie. Przez blisko rok, od 23 czerwca tego roku, do 1 lipca 2024 roku, dzieło będzie można zobaczyć w Muzeum Narodowym w Krakowie na wystawie "Matejko. Malarz i historia". Udało nam się podpatrzeć muzealników przy pracy nad wystawą.

📢 Kraków. Policja poszukuje tych przestępców. Zobacz nowe listy gończe 8.06.2023

Małopolska policja publikuje zdjęcia przestępców, którzy są usilnie poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości. Ich lista w ostatnim czasie mocno się wydłużyła. Wysłano za nimi listy gończe, bo procedurę tą przyspieszyły zmiany w kodeksie karnym wykonawczym od stycznia 2023 roku. Funkcjonariusze proszą o pomoc i kontakt jeśli ktoś widział daną osobę lub ma informację o niej. Wachlarz przestępstw, których dopuścili się poszukiwani jest bardzo szeroki. Złodzieje, oszuści, dilerzy, pijani kierowcy... Niektórzy mają do odsiadki kilkadziesiąt dni, inni kilka miesięcy, ale są też tacy, którzy w więzieniu mają znaleźć się na lata.

📢 Kraków. W czerwcu uruchomią nową linię autobusową. Będą zmiany w komunikacji miejskiej

272 – to numer nowej linii aglomeracyjnej, która od 17 czerwca zastąpi linię nr 117 i będzie kursować na wydłużonej trasie do Kocmyrzowa. Tego dnia zostanie także wprowadzona zmiana godzin odjazdów linii nr 242. Na wniosek gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz w uzgodnieniu z zarządem Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

📢 Kierowcy w Krakowie się ucieszą. Otworzą ważne skrzyżowanie na północy miasta

Dobra informacja dla kierowców i pieszych. 15 czerwca zostanie otwarte dla ruchu przebudowane skrzyżowanie ulic Bratysławskiej, Doktora Twardego i Wybickiego. Ta inwestycja była prowadzona w połączeniu z największą inwestycją robioną aktualnie w Krakowie - budową linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej.

📢 Wieczysta Kraków. Awans po efektownym zwycięstwie nad Podhalem. Pozostał krok, żeby zagrać na szczeblu ogólnopolskim

Wieczysta Kraków wywalczyła awans do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W rozegranym w środę 7 czerwca półfinale pokonała na stadionie przy ul. Chałupnika inny III-ligowy zespół, Podhale Nowy Targ, 4:1. Finałowym rywalem żółto-czarnych będzie piątoligowa Spójnia Osiek-Zimnodół. Ten mecz odbędzie się 13 czerwca w Zabierzowie (godz. 17).

📢 Sądeccy milonerzy. Niektórzy zaczynali w garażu, teraz zna ich cała Polska. TOP największych firm w Nowym Sączu i regionie

Sądecczyzna to zagłębie milionerów między innymi dzięki znanym w całej Polsce, a nawet świecie dużym firmom i zakładom produkcyjnym. Przygotowaliśmy listę największych pracodawców na Sądecczyźnie, które zatrudniają setki a nawet tysiące osób, a ich produkty są znane. Chyba każdy kupił chodź raz produkty firmy Konspol, lody Koral, albo jechał pociągiem produkowanym przez NEWAG. Być może waszych domach macie okna produkcji Dako, a bramę marki Wiśniowski. Początki wielu milionerów nie były łatwe, część z nich zaczynała produkcję w garażu, aby po czasie dorobić się majątku. Przedstawiamy najbardziej znane marki w regionie.

📢 Formuła spowiedzi świętej. Jak należy się spowiadać? Przygotowanie i formułka spowiedzi 7.06.2023

Jak i kiedy trzeba się spowiadać? Jak brzmi formuła spowiedzi? Tekst spowiedzi jest naprawdę łatwy do zapamiętania. Sprawdź!

📢 Tarnów prawie gotowy na przyjęcie kibiców i sportowców. Trwają ostatnie przygotowania do Igrzysk Europejskich 2023. Zdjęcia, wideo

Do oficjalnego otwarcia igrzysk europejskich w Małopolsce zostało już tylko kilkanaście dni. W Tarnowie, gdzie będzie odbywała się cześć sportowych wydarzeń, trwają ostanie prace i przygotowania na przyjęcie zawodników oraz kibiców z całej Europy.

📢 WADY I ZALETY wszystkich znaków zodiaku. Kto jest inteligentny, ale pyszałkowaty, a kto porywczy, ale szczery? HOROSKOP

Horoskop może podpowiedzieć wiele na temat wad i zalet danych znaków zodiaku. Warto wiedzieć, co w sobie pielęgnować, a nad czym pracować. Na przykład świadomość swojej porywczości może uchronić przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji, pyszałek natomiast może przegapić wielką szansę na rozwój, chwaląc się wszystkim jeszcze niepewnym awansem. Wiesz, co jest Twoją największą zaletą? Jesteś świadom swoich wad? Przejdź do galerii i sprawdź HOROSKOP!

📢 Wisła Kraków. Oceniamy „Biała Gwiazdę” za sezon 2022/2023

Przez cały sezon 2022/2023 wystawialiśmy piłkarzom Wisły Kraków oceny po każdym meczu. Dzisiaj prezentujemy oceny za całe rozgrywki. Są one wynikiem średniej, na jaką zawodnicy zapracowali od lipca 2022 do meczu Puszczą Niepołomice. Żeby oceny bardziej oddawały rzeczywistość, prezentujemy średnią z jedną liczbą po przecinku.

📢 Wykonawca stadionu Sandecji Jan Kos z Blackbird zaprasza miejskiego radnego: trzeba wysypać jeszcze 25 ton piasku, nie róbcie sensacji

W poniedziałek informowaliśmy o pożółkłej murawie nowego stadionu Sandecji Nowy Sącz. Niepokojące zdjęcia z drona pojawiły się na jednym z profili na Facebooku. Sprawę komentował miejski radny Michał Kądziołka. Na jego słowa zareagował Jan Kos, właściciel Grupy Blackbird, generalnego wykonawcy stadionu.

📢 Igrzyska Europejskie w Krakowie. Ogłoszono zmiany w organizacji ruchu drogowego

Już 21 czerwca rozpoczną się Igrzyska Europejskie 2023. W imieniu komitetu organizacyjnego przedstawiamy informacje na temat ograniczeń w ruchu drogowym w Krakowie i miejsca w Małopolsce, które również będą areną zmagań sportowców lub miejscem ich pobytu. Igrzyska europejskie potrwają do 2 lipca 2023 roku.

📢 Wisła Kraków. Krajobraz po klęsce, czyli co działo się w obozie „Białej Gwiazdy” po porażce z Puszczą

Dla kibiców Wisły Kraków to był kolejny traumatyczny wieczór w ostatnich latach. W akompaniamencie wyzwisk i gwizdów kończył się kolejny sezon, który przyniósł wiślakom totalne rozczarowanie. Zawodnicy „Białej Gwiazdy” siedzieli na murawie i na ławce rezerwowych ze spuszczonymi głowami, a w tle tańczyli w kółeczku piłkarze Puszczy Niepołomice, którzy w pełni zasłużenie awansowali do finałów baraży o ekstraklasę.

📢 Alfa Club Tarnów z przytupem rozpoczął czerwcowe imprezy. Dawka dobrej zabawy w klubie przy ul. Staszica. Mamy zdjęcia!

Gorące klimaty towarzyszyły imprezie w Alfa Club Tarnów, która odbyła się w sobotę 3 czerwca. Tego wieczoru nie zabrakło wspaniałej atmosfery, a niektóry przyszłe panie młode zorganizowały w tarnowskim klubie swoje wieczory panieńskie. Te imprezy przy ul. Staszica zapamiętają na długo. Zobaczcie zdjęcia z zabawy, która odbyła się pod hasłem "Staurday Vibes".

📢 Dramatyczna sytuacja spółki Nova z Nowego Sącza. Z siedmiomilionową stratą zamknęła 2022 rok. Do tego dochodzi ponad milion kary od WIOŚ

Sprawozdanie finansowe spółki Nova z Nowego Sącza za 2022r. kilka dni temu pojawiło się w przestrzeni publicznej. Według danych miejska spółka zajmująca się zagospodarowaniem odpadów komunalnych odnotowała stratę w wysokości 7,3 mln zł. Wygląda na to, że sytuacja jest fatalna. Do tego nie doliczono kar nałożonych przez WIOŚ. Radny Michał Kądziołka podkreśla, że dramatyczna sytuacja spółki odbije się na mieszkańcach, którzy będą musieli pokryć te należności.

📢 Kraków Live Festival 2023 odwołany, fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Organizatorzy wydali oświadczenie

"Kraków Live Festival w nowej formule i miejscu będzie miał swój początek w przyszłym roku. Do zobaczenia latem 2024!" - czytamy w krótkim oświadczeniu organizatorów.

📢 Oto najpiękniejsze zdjęcia Tatr, jakich jeszcze nie widzieliście. Te górskie krajobrazy są tak niesamowite, że zapierają dech w piersiach!

Tak pięknych zdjęć Tatr jeszcze nie widzieliście! Kuba Witos, zakopiański fotograf i miłośnik gór, podzielił się nami swoimi najlepszymi górskimi fotografiami. Te zdjęcia nie tylko zachwycają i emanują pięknem, ale także nakłaniają do refleksji o naturze, przyrodzie i roli człowieka na ziemi. Jeśli myślicie, że to zbyt górnolotne słowa, po obejrzeniu galerii zdjęć przyznacie nam rację. I nie będziecie mogli oderwać wzroku od monitora. Te zdjęcia uzależniają! Obejrzyjcie fotografie w galerii zdjęć i przeczytajcie wywiad z ich autorem, który podpowie, co zrobić, aby nasze zdjęcia były jeszcze lepsze!

📢 Moje miasto. Kraków będzie łupić w Boże Ciało

I jak tu nie nazywać nas centusiami. Od tego roku w krakowskiej strefie płatnego parkowania w Boże Ciało i niektóre inne święta będą pobierane opłaty. Stało się tak, bo urzędnicy zdecydowali, że niektóre święta są rodzinne i wolne od opłat, a inne turystyczne, w które trzeba płacić.

📢 Którędy pojedzie premetro w Krakowie? Budowa tunelu pod centrum ma się rozpocząć w 2029 roku. Ruszyły konsultacje

O budowie metra w Krakowie dyskutuje się od lat. Obecnie doczekaliśmy się etapu, w którym powstały już konkretne plany budowy pierwszego odcinka premetra w Krakowie w latach 2029-2033. Trasa szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego ma połączyć okolice Domu Handlowego Wanda z ulicą Piastowską. Rozpoczęły się właśnie konsultacje społeczne dotyczące inwestycji. Przejdź do GALERII, by zobaczyć jaki jest proponowany dokładny przebieg nowej linii oraz przystanki.

📢 Budowa północnej obwodnicy Krakowa. Coraz więcej asfaltu, dłuższe mosty i tunele

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała majowe dokonania przy budowie Północnej Obwodnicy Krakowa. Opublikowała też najświeższe zdjęcia lotnicze inwestycji. Wykonano 85 proc. mostów, wiaduktów, murów. Tunele są gotowe w 76,5 proc., a drogi, które robi się na końcu, w 44 proc. Postęp względem kwietnia nie jest porażający, bo w każdym z tych elementów o kilka procent. Ważne jednak, że inwestycja postępuje i nie zalicza przerw. Północna Obwodnica Krakowa ma szansę być oddawana do użytku etapami w latach 2023 i 2024.

📢 Sławomir Peszko kończy karierę! Druzgocąca opinia o Wieczystej: "Wielka porażka i wstyd dla nas"

Wieczysta Kraków. Sławomir Peszko w Kanale Sportowym był szczery do bólu analizując przyczyny, jego zdaniem przesądzonego już, braku awansu drużyny do II ligi. - Kontuzje? To nie jest wytłumaczenie, biorąc pod uwagę kadrę, jaką mieliśmy, i na to, jakie klub nam zorganizował warunki do tego, żeby awansować. To jest wielka porażka i też wstyd dla nas - stwierdził piłkarz, który trzy lata temu stał się twarzą projektu. I już grał nie będzie - obwieścił, że kończy karierę!

📢 Zamek w Muszynie coraz piękniejszy. Na baszcie montują dach. Częściowo zrekonstruowana budowla wkrótce będzie dostępna dla turystów

Coraz bliżej końca częściowej rekonstrukcji zamku w Muszynie. Prace powinny zakończyć się pod koniec czerwca. To kolejna wyczekiwana atrakcja w uzdrowisku, która przyciągnie kolejnych turystów. Prace pochłoną około 10 mln zł, z czego 8 mln to dofinansowanie ze środków unijnych. Obecnie trwa montowanie dachu na odbudowanej wieży.

📢 Kraków z lat 90. To było inne miasto, inna epoka. Niezwykłe archiwalne zdjęcia Krakowa

Pamiętacie czasy, kiedy nie było Galerii Krakowskiej, pod kopcem Kościuszki można było spotkać krowę, Hotel Forum był najlepszym hotelem w mieście, a na Rynku zamiast ciuchów w Zarze kupowało się książki w księgarni Odeon? Zabieramy cię w podróż do przeszłości.

📢 Turystyczny hit z Małopolski! Trasa rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego z widokiem na góry. Zdjęcia z drona

Nie wiecie, co zrobić w weekend? Może więc rozważycie tę propozycję? „Najpiękniejsza trasa rowerowa w Polsce”, „Wspaniałe widoki, wspaniałe krajobrazy”, „Wymarzona na podróż z dzieckiem” - tak internauci zachwalają rowerowa trasę wokół Jeziora Czorsztyńskiego.

📢 Gdzie mieszkają kibice Wisły, a gdzie Cracovii? Osiedla, dzielnice. Tak kształtują się klubowe sympatie w Krakowie i Małopolsce 11.04.2023

Nie ma wątpliwości, że w Krakowie i całej Małopolsce dwa najpopularniejsze klubu to Cracovia i Wisłą. W samym Krakowie mapa sympatii klubowych podzielona jest właśnie przede wszystkim na kibiców „Pasów” i „Białej Gwiazdy”. Są rejony zarówno pod Wawelem jak i w całej Małopolsce, o których można mówić, że bardzo jednoznacznie opowiadają się za jednym czy drugim klubem. Są i takie, w których sympatie są podzielone. Nasza mapę kibiców prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Płać mniej za ogrzewanie. Teraz dwa razy wyższe dotacje

Decydując się na wymianę starego pieca możesz oszczędzić znaczne kwoty już w tym roku, a ocieplenie domu obniży koszty ogrzewania o połowę lub więcej. Nawet dwukrotnie wyższe niż dotychczas dotacje z programu “Czyste powietrze” pozwolą zrealizować taką inwestycję jeszcze przed najbliższym okresem grzewczym. Przystępując do programu można otrzymać nawet do 66 tys. zł, 99 tys. zł lub 135 tys. zł, w zależności od dochodów. Program “Czyste powietrze” - to po prostu czysta oszczędność.

📢 Sądeczanka Paulina Chapko i Joel Valencia są szczęśliwą parą. To były piłkarz Legii. Nie przeszkadza im różnica wieku

Nowosądeczanka, aktorka Paulina Chapko cieszy się życiem szczęśliwej mamy i partnerki zawodowego piłkarza Joela Valencii. Jej synek, prawdopodobnie o imieniu Jakub (to wiadomo nieoficjalnie) przyszedł na świat 10 lipca ub. roku. Razem tworzą wyjątkowe trio. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

ZOBACZ KONIECZNIE

iPolitycznie - Dominik Tarczyński - skrót 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie