Prasówka 30.06.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 29.06. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kobiety spod tych znaków to najczęściej największe marudy. Związek z nimi nie jest łatwy [lista - 30.06.2022]”?

Prasówka 30.06: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Kobiety spod tych znaków to najczęściej największe marudy. Związek z nimi nie jest łatwy [lista - 30.06.2022]

Nie tylko Panowie słyną z trudnego charakteru w relacjach. Często to właśnie po stronie kobiet leży wszczynanie kłótni i prowokowanie nieporozumień. Czasem wystarczy małe przewinienie do rozpętania karczemnej awantury. Kobiety spod których znaków zodiaku mają największe skłonności do marudzenia? Odpowiedzi znajdziesz w naszej galerii.

Nie przegap promocji!

📢 Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe. Oto propozycje zmian [30.06.2022]

Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe. Do Sejmu trafiły dwa projekty dot. tzw. "stażówek". Pierwszy z nich złożyła "Solidarność", a drugi prezydent Andrzej Duda. Co jest zawarte w tych projektach? Jakie trzeba będzie spełnić warunki, aby przejść na emeryturę stażową i kiedy mogą one wejść w życie?

📢 Osoby o tych imionach to najgorsze żony. Zobacz - jakie jest znaczenie twojego imienia [30.06.2022]

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które powstały na podstawie znaczenia imion i horoskopu. Zobaczcie, kobiety o jakim imieniu i znaku zodiaku uznawane są za najgorsze żony. Pamiętajcie jednak, aby horoskopy czytać z przymrużeniem oka. Szczegóły w powyższej galerii.

Prasówka 30.06: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tatry. Młody turysta z Ukrainy porażony piorunem na Giewoncie. Był głęboko nieprzytomny. Zmarł w szpitalu

Nie żyje 21-letni turysta z Ukrainy, który w środę został rażony piorunem na szczycie Giewontu. Do wypadku doszło ok. godz. 17. Gdy ratownicy TOPR dotarli do niego, był nieprzytomny. Wędrował z dziewczyną. Jej nic się nie stało.

📢 Kraków wychodzi spod reklam i odsłania swój krajobraz. Porządki według uchwały

Kraków ma uchwałę krajobrazową od 2020 roku, jednak na dostosowanie istniejących reklam do przepisów, które wprowadziła, były dwa lata. Mijają one właśnie teraz. Od 1 lipca trzeba się liczyć ze słonymi karami za nośniki reklamowe w przestrzeni miasta niezgodne z zapisami uchwały. W ostatnich dniach widać więc, jak w Krakowie znikają wielkie billboardy i odsłaniają się widoki.

📢 Nowa zakopianka. 30 czerwca tunel pod Luboniem powinien być gotowy. Ale nie będzie. Znów jest poślizg

Tunel w ciągu nowej zakopianki pod Luboniem Małym miał być gotowy 30 czerwca. Włoski wykonawca jednak się nie wyrobi. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że znów będą opóźnienia. Wszystko wskazuje na to, że tunel otwarty zostanie dopiero pod koniec roku. Tymczasem przez tunel przejechała rowerzystka. Na nagraniu widać, że do zrobienia jest wciąż sporo...

📢 Potężne gradobicie na Orawie. W Lipnicy Małej kule lodu o średnicy 2-3 centymetrów

Oberwanie chmury nad Podhalem i potężne gradobicie na Orawie. Lipnica Mała była bombardowana kulami lodu o średnicy 2-3 centymetrów.

📢 Kraków. Raport o stanie gminy. "Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze?" Prezydent nie otrzymał wotum zaufania

Radni miejscy długo debatowali nad udzieleniem prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu wotum zaufania. - Dzisiejszym głosowaniem nie chcemy pokazać panu prezydentowi czerwonej kartki, tylko żółtą - mówili radni PO, którzy już 28 czerwca zapowiedzieli, że wstrzymają się od głosu. Podkreślali, że władze miasta nie wsłuchują się w głos mieszkańców i powolnie realizują zadania z Budżetu Obywatelskiego. Część rady stanęła jednak w obronie prezydenta. - Kogo wy krytykujecie? Samych siebie krytykujecie - mówił do radnych PO Wojciech Krzysztonek, radny niezależny, niegdyś członek tego klubu. Ostatecznie radni miejscy nie udzielili Jackowi Majchrowskiemu wotum zaufania. - Jest mi przykro. Nie sądziłem, że zawodzę czyjeś zaufanie - komentował prezydent.

📢 Tak wyglądał Kraków zaledwie 15 lat temu. 50 wyjątkowych zdjęć z dawnych lat 29.06.2022

Wszyscy wiemy, że czas biegnie nieubłaganie. I choć wydawać się może, że 15 lat w historii miasta takiego jak Kraków, to zaledwie chwila, to zdjęcia wykonane przez naszych fotografów właśnie 15 lat temu pokazują, jak wiele w mieście i w nas, jego mieszkańcach, przez ten czas się zmieniło. Zapraszamy Was w nostalgiczną podróż po mieście, którego... już nie ma.

📢 Policjanci w Zatorze mają wreszcie nowoczesny komisariat. Czekali na to wiele lat. Zobaczcie ZDJĘCIA

Policjanci w Zatorze przeprowadzili się do nowego komisariatu. Czekali na to od lat. Budowa nowoczesnej siedziby przy ul. Słowackiego kosztowała 4 mln zł. Będzie miejscem służby dla 18 policjantów i dwóch pracowników cywilnych.

📢 Kraków. Trasa Łagiewnicka gotowa, ale już do poprawy. Jeszcze nią nie pojedziemy

Zakończyła się budowa Trasy Łagiewnickiej i trwają jej testy. Okazało się też, że wykonawca musi dokonać poprawek, by droga została udostępniona kierowcom.

📢 Kraków. Piotr Skrzynecki miał swój ulubiony skwer. Od dziś to miejsce nosi jego imię

W południe 29 czerwca 2022 roku obok pomnika Grażyny na krakowskich Plantach otworzono Skwer Piotra Skrzyneckiego. - Był ostatnim przedstawicielem cyganerii artystycznej drugiej połowy XX wieku. Związany z Krakowem z własnego wyboru szybko stał się legendą tego miasta. Przechadzał się po rynku w kapeluszu z piórku oraz w pelerynie młodopolskiej sceny - wspominał współtwórcę, szefa artystycznego i konferansjera Piwnicy jej obecny dyrektor Bogdan Micek.

📢 Kraków. Po niemal 20 latach z budynku Teatru Bagatela znika charakterystyczny ekran

Takiego widoku Teatru Bagatela, jaki ukazał się we wtorek rano, krakowianie nie pamiętają od bardzo dawna. Z fasady budynku przy ul. Karmelickiej zniknął ekran, wiszący tam od blisko dwóch dekad. Zmiana to efekt tzw. uchwały krajobrazowej.

📢 Kraków. Karambol na autostradzie A4. 11 samochodów zderzyło się za zjazdem na Wieliczkę. Były utrudnienia

W środę, 29 czerwca po godzinie 15.00 doszło do karambolu na autostradowym odcinku obwodnicy Krakowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wypadku wzięło udział 11 pojazdów. Jedna osoba została poszkodowana. Zdarzenie miało miejsce na pasie jezdni w kierunku Rzeszowa za zjazdem na Wieliczkę. W kierunku Rzeszowa można było poruszać się wyłącznie prawym pasem. Po godzinie 17 służby udostępniły pas lewy. Ruch odbywa się płynnie.

📢 Ołeksij Dytiatjew: Szukam klubu, nie mam gdzie wracać

Ołeksij Dytiatjew kontrakt z Cracovią ma do 30 czerwca, ale już pożegnał się z trenerami i kolegami. Zawodnikiem klubu z ul. Kałuży był przez 5 lat, z tym, że pół roku spędził w Puszczy Niepołomice.

📢 Kraków. Wyremontowany myśliwiec naddźwiękowy MIG zawitał do miasta

MiG-19PM - pierwszy samolot naddźwiękowy polskiego lotnictwa, obecny w Muzeum Lotnictwa Polskiego od 44 lat, został właśnie odremontowany i wraca na ekspozycję. Uroczysty powrót po renowacji, wzbogacony wizytą byłego pilota maszyny pułkownika Alojzego Zgondka, odbył się w środę na terenie Muzeum Lotnictwa.

📢 Wisła Kraków. Jest porozumienie z miastem w sprawie stadionu

Wisła Kraków porozumiała się z miastem w sprawie wynajmu stadionu na mecze w kolejnym sezonie, tym razem I-ligowym. Jak podaje RMF FM najważniejszą zmianą będzie wyłączenie trybuny południowej, co wiązało się będzie z jednej strony z mniejszymi opłatami dla Wisły, z drugiej z brakiem kibiców gości na meczach przy ul. Reymonta.

📢 Nie będzie obwodnicy Oświęcimia do drogi ekspresowej S1. Naczelny Sąd Administracyjny uznał uwagi Towarzystwa na rzecz Ziemi. ZDJĘCIA

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok odnoszący się do obwodnicy Oświęcimia. Uznał racje Towarzystwa na rzecz Ziemi, według którego most przebiegający nad Sołą w ramach planowanej obwodnicy będzie stanowił zagrożenie dla znajdującego się pod nim ujęcia wody pitnej dla miasta. Inwestycja w zaplanowanym wariancie nie może być więc realizowana.

📢 Kurów. Jedną z podpór starego mostu wykorzystano na platformę widokową. To miejsce ma szansę stać się hitem turystycznym [ZDJĘCIA]

Zgodnie z planem na jednym z przyczółków starego mostu w Kurowie powstała platforma widokowa. W ten sposób postanowiono wykorzystać potencjał jednej z podpór burzonej przeprawy, aby mogła służyć turystom. Trwają ostatnie szlify związane z inwestycją.

📢 Wisła Kraków. Gorące lato przy Reymonta. W drużynie, ale też we władzach klubu

Lato może być gorące w Wiśle Kraków nie tylko z racji spadku z ekstraklasy i związanej z nim przebudowy drużyny. Do zmian może bowiem dojść również we władzach piłkarskiej spółki. Już trwają poszukiwania osób, które mogłyby wejść do zarządu.

📢 Muszyna. Ogrody Zmysłów na Zapopradziu przyciągają jak magnes. Są popularne także na Instagramie. Turyści chętnie robią sobie tam zdjęcia

Muszyna, obok Krynicy-Zdroju, jest jednym z chętniej odwiedzanym przez turystów i kuracjuszy uzdrowiskiem. Oferuje wiele atrakcji, ale z pewnością do ulubionych miejsc należą ogrody, a na Zapopradziu jest w czym wybierać. Ogólnodostępny parki zdrojowy zwany także Ogrodami Sensorycznymi podzielony jest na osiem stref, w tym w jednej z nich nowożeńcy mogą zasadzić swoje drzewko miłości. Instagram pęka w szwach od zdjęć z tego uroczego uzdrowiska.

📢 Tak oszczędzisz na jedzeniu! 5 sposobów tańszego pozyskiwania żywności. I nie zawsze trzeba kupować

Zastanawiasz się, jak oszczędzać na jedzeniu, gdy w sklepach ceny rosną? Przy kasie czy na straganie w środku miasta rachunek za produkty zaskakuje niejednego z nas. Inflacja w maju według danych GUS wyniosła już 13,9 proc. w przypadku żywności i napojów bezalkoholowych. Aby nieco złagodzić skutki rosnących cen, szukamy sposobów na tańsze kupowanie jedzenia.

📢 Tomice k. Wadowic. Nie żyje 35-latek, ofiara pożaru w Domu Nauczyciela. Wziął ślub tydzień przed tragedią

W szpitalu w Siemianowicach Śląskich zmarł 35-letni mężczyzna, poparzony w ubiegłotygodniowym pożarze Domu Nauczyciela w Tomicach k. Wadowic. Jego bliscy stracili dach nad głową. Przyjaciele chcą im pomóc.

📢 Jak przetrwać upał w mieszkaniu? Najlepsze sposoby na ochłodzenie pomieszczeń [TOP 11] 29.06.22

W czasie upałów jedyne o czym marzymy, to zimna kąpiel i możliwość ochłodzenia pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Jednak co zrobić, gdy nie możemy pozwolić sobie na zakup klimatyzatora, a w naszym mieszkaniu wciąż jest gorąco, nawet w nocy? Rozwiązań jest wiele. W galerii prezentujemy najlepsze, jak również sprawdzone domowe sposoby na obniżenie temperatury i przetrwanie upałów w mieszkaniu.

📢 Inflacja najwyższa od 25 lat? W piątek GUS poda aktualne dane. Spodziewajmy się kolejnych podwyżek cen w sklepach oraz stóp procentowych

Inflacja winduje w górę z miesiąca na miesiąc. Już w piątek 1 lipca Główny Urząd Statystyczny (GUS) ogłosi, ile wyniosła w czerwcu. Niestety eksperci przewidują, że po raz kolejny będzie rekordowa. Ekonomiści prognozują, że możliwe iż w 2022 roku powtórzy się sytuacja sprzed 25 lat, kiedy inflacja osiągnęła prawie 17 proc.! Jak to wpłynie na życie Polaków? Wiele wskazuje, że najgorsze dopiero przed nami. Wskaźnik inflacji ma bezpośredni wpływ na ceny w sklepach, a także na kolejne decyzje Rady Polityki Pieniężnej o wysokości stóp procentowych.

📢 Kraków. To one wygrały w konkursie Miss Województwa Małopolskiego 2022

Nowe królowe Małopolski wybrane! Podczas gali finałowej Miss Województwa Małopolskiego poznaliśmy nowe laureatki konkursu w edycji 2022! Prezentujemy zwyciężczynie z kategorii kobiet dorosłych. Wcześniej przedstawialiśmy nastolatki.

📢 Kraków. Wotum zaufania dla Jacka Majchrowskiego pod znakiem zapytania. Kluczowa decyzja PiS

Decyzja radnych Prawa i Sprawiedliwości zaważy na tym, czy Jacek Majchrowski otrzyma wotum zaufania. PiS nie podjęło jeszcze decyzji, jak zagłosuje w tej sprawie. Wiadomo, że prezydent Krakowa nie może liczyć na wsparcie Platformy Obywatelskiej, z którą jest w koalicji od początku trwającej kadencji. Radni PO wstrzymają się od głosu. - Do tej pory zawsze głosowali za wotum zaufania dla prezydenta. Jak widać coraz więcej krakowian, również radnych, widzi, że Majchrowski jest złym prezydentem - komentuje przewodniczący klubu Kraków dla Mieszkańców Łukasz Gibała. - Jeszcze nie ustaliliśmy, jak zagłosujemy w sprawie wotum zaufania dla prezydenta. Natomiast na decyzję PO patrzę jako na zagrywkę medialną - mówi z kolei radny PiS Michał Drewnicki.

📢 Krzeczów. Śmiertelny wypadek na zakopiance. Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym

Na zakopiance doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na prawym pasie jezdni w kierunku Zakopanego. Prawy pas jezdni zablokowany. Ruch w kierunku Zakopanego odbywa się lewym pasem jezdni.

📢 ŻYCZENIA IMIENINOWE: kartki z życzeniami na imieniny - gotowe do pobrania i wysłania! [SMS, Messenger, Facebook, WhatsApp] 29.06.22

Kartki z życzeniami to świetny sposób by sprawić przyjemność najbliższej osobie w dniu jej imienin. Taką kartkę online wystarczy pobrać wraz z dołączonymi do niej życzeniami i wysłać w formie SMS, e-maila czy wiadomości na Facebooku. U nas znajdziecie piękne propozycje kartek z życzeniami imieninowymi. Solenizanci z pewnością ucieszą.

📢 Kraków. Dzieciaki w wakacje nie pojadą za darmo komunikacją miejską

Mimo apeli części mieszkańców, radnych i polityków Lewicy, miasto nie przedłuży bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży na okres wakacji. Urzędnicy przypominają, że od 1 lipca do 31 sierpnia uczniowie krakowskich szkół podczas podróży komunikacją miejską muszą posiadać ważny bilet.

📢 Kraków. Kolejne remonty w mieście. Nie tylko 29 Listopada i Górka Narodowa

Przed nami prace na Królowej Jadwigi, Stokowej i Twaroga. Zmiany też na wlokącej się przebudowie Igołomskiej. I jeszcze roboty na Glogera. Ale największe zmiany i utrudnienia powoduje przebudowa 29 Listopada i budowa linii tramwaju do Górki Narodowej.

📢 Te imiona są pechowe. Chcesz tak nazwać swoje dziecko? Lepiej uważaj, aby imię nie przyniosło mu nieszczęścia 29.06

Wybór imienia dla dziecka to nie lada kłopot. Pod uwagę bierze się między innymi jego brzmienie, popularność, własne upodobanie oraz znaczenie. To ostatnie jest szczególnie ważne, gdy któreś z rodziców lub dziadków jest przesądne. Bywają bowiem imiona, które już od samego początku przynoszą pecha. Jak nie nazywać swojej córki lub syna? Przejdź do galerii i poznaj najbardziej pechowe imiona.

📢 HOROSKOP miesięczny na lipiec 2022 dla wszystkich znaków zodiaku. Sprawdź co czeka Cię w najbliższej przyszłości [Horoskop 29.06.22]

Horoskop na lipiec 2022. Lipiec to miesiąc, w którym większość z nas rozpoczyna wakacje. To okres pięknych, słonecznych dni, zabawy, wylegiwania się na plaży lub podziwiania widoków z górskich szczytów. Jesteś ciekawy, co przyniosą Ci najbliższe tygodnie? Będziesz miał okazję do odpoczynku? Dopisze Ci szczęście w miłości i finansach? A może musisz na coś uważać? Przejdź do galerii i sprawdź, co szykują dla Ciebie gwiazdy.

📢 PAZNOKCIE na lato 2022. Najmodniejsze wzory paznokci hybrydowych: pastelowe, neonowe, ombre, french - zobacz inspiracje PINTEREST 29.06.22

Szukasz pomysłu na letni i kolorowy manicure? Przygotowaliśmy TOP 25 modnych wzorów na paznokcie hybrydowe idealnych na słoneczne dni. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 KRÓTKIE fryzury i cięcia na lato 2022. Te fryzury zachwycą każdego [INSPIRACJE Z INSTAGRAMA] 29.06.22

Jakie będą najmodniejsze krótkie cięcia podczas tegorocznego lata? Styliści są pewni - królować będą niesporne, nonszalanckie kosmyki, tworzące stylową całość. Włosy, najlepiej w kolorze naturalnego blondu lub jasnego brązu, czesać będziemy w stylu pixie cut, mullet hair czy baby bangs. Na popularności nie tracą także różne odmiany boba. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE, aby zobaczyć najlepsze inspiracje z Instagrama na krótkie włosy na lato 2022.

📢 Życzenia urodzinowe 2022. Krótkie wierszyki i życzenia urodzinowe. Śmieszne życzenia na urodziny [29.06.2022]

Szukasz krótkich, wesołych, fajnych i śmiesznych życzeń na urodziny? U nas znajdziecie oryginalne i śmieszne życzenia urodzinowe dla chłopaka, dziewczyny, siostry, przyjaciela, kolegi i koleżanki. "Życzę Ci słońca na naszym niebie, smaku, zapachu w codziennym chlebie, ptaków, motyli i chwil radosnych, a w sercu zawsze zielonej wiosny!" - oto jeden z wierszyków na urodziny. Więcej propozycji znajdziecie poniżej.

📢 ŻYCZENIA imieninowe. Najpiękniejsze, oryginalne i uniwersalne życzenia na imieniny dla każdego 29.06.2022

Imieniny nie są tak popularne jak urodziny, ale są świetną okazją do tego, aby pokazać świętującej osobie, że o niej pamiętamy i życzymy jej jak najlepiej. Poniżej znajdziecie listę pięknych, zabawnych i uniwersalnych życzeń imieninowych, które wywołają uśmiech na twarzy każdej osoby! Kto ma dzisiaj imieniny? Sprawdźcie i wysyłajcie życzenia!

📢 Pomysł na paznokcie 2022. Oto najnowsze trendy: hitem granat, gorąca czekolada i french manicure w nowej odsłonie 29.06.22

Sprawdzamy co będzie modne w stylizacji paznokci hybrydowych w 2022 roku. Jedno jest pewne, zarówno fanki minimalizmu jak i miłośniczki szaleństwa będą zadowolone. Najmodniejsze kolory paznokci w tym sezonie to granat i odcienie niebieskiego, słony karmel, gorąca czekolada, słodki róż i biel. Hitem będzie french manicure z kolorowymi końcówkami, color no color czyli transparentny manicure i kolorowe i psychodeliczne wzory w stylu lat '70 czyli swirl nails. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek Pinteresta. Zainspiruj się!

📢 Kraków. Kryzys i groźba strajku w MPK. W piątek komunikacja miejska stanie?

Kierowcy MPK mają dość warunków pracy oraz niskich zarobków i z tego powodu zapowiadają strajk. Pasażerów mogą więc czekać utrudnienia w transporcie. Radni PiS przygotowali projekt uchwały z wnioskiem do prezydenta o podjęcie pilnych działań mających na celu zażegnanie kryzysu w miejskiej spółce odpowiadającej za przewozy. Zarząd MPK ma się spotkać z przedstawicielami związków zawodowych.

📢 Kraków. Pazerni właściciele niesamorządowych przedszkoli i szkół obnażyli bezradność miasta. Tylko przez jeden rok wyłudzono 12 mln zł

W ubiegłym roku urzędnicy z Wydziału Edukacji krakowskiego magistratu skontrolowali 40 przedszkoli i szkół niesamorządowych, w wyniku których ujawnili wyłudzenia na niemal 12 mln zł. Rok wcześniej straty budżetu miasta wyniosły ok. 5,6 mln zł. - Przerażające jest to, ze straty tylko za jeden rok sięgają 12 mln zł, a urząd twierdzi, że nie ma narzędzi, aby skutecznie kontrolować wysokość przekazywanych dotacji – mówi radny Łukasz Maślona.

📢 Bolesław. Groźny wypadek. Samochód po zderzeniu z tirem skończył na słupie

W nocy w miejscowości Bolesław (powiat olkuski), na wysokości karczmy Bida, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, trasa w kierunku Krakowa była zablokowana, na miejsce wysłano strażaków.

📢 Spytkowice. Na wakacje zamykają prom na Wiśle. Dramat kierowców i turystów!

W wakacje - przez kilka tygodni - nie będzie kursował prom na Wiśle, łączący powiat wadowicki z chrzanowskim. Mieszkańcy oraz turyści, zmierzający ze Spytkowic w kierunku Alwerni czy Podłęża lub w przeciwnym kierunku, będą musieli korzystać z uciążliwych, co najmniej kilkunastokilometrowych objazdów.

📢 Ryglice. Sezon na grzybobranie pod Tarnowem oficjalnie rozpoczęty. Mimo upałów i suszy w lasach są już pierwsze grzyby

W Ryglicach zainaugurowano Ogólnopolski Sezon Grzybobrania. Do lasów Pasma Brzanki zjechali miłośnicy grzybów z całej Polski, można było wysłuchać prelekcji znanego grzyboznawcy oraz skosztować potraw z grzybami.

📢 Hip Hop Night w Energy 2000 w Przytkowicach. Na scenie zagrali Alberto i Josef Bratan. Zobacz, jak bawili się imprezowicze. ZDJĘCIA

W ramach kolejnej imprezy z cyklu Hip Hop Night w Energy 2000 w Przytkowicach zagrali Alberto i Josef Bratan. Muzycy zaprezentowali swoje największe hity: „Dwutakt”, „Z bratem zarabiam papier”, „La manga” i wiele innych.

📢 Tujamo w klubie Energy 2000 w Przytkowicach. Gorąca weekendowa impreza w elektronicznym klimacie. Zobacz ZDJĘCIA

W przytkowickim Energy 2000 gościła gwiazda muzyki EDM, Tujamo. Niemiecki DJ i producent zagrał w ramach swojego tourne po najlepszych europejskich klubach. Oprócz występu gwiazdy na uczestników czekało wiele innych atrakcji i niespodzianek. Zobaczcie, galerie zdjęć!

📢 Obóz naukowo-artystyczny na Pustyni Błędowskiej. Ekolodzy z fundacji OnEarth odwiedzili powiat olkuski po raz trzeci. Mamy ZDJĘCIA

Ekolodzy i artyści z całego świata biorą udział w warsztatach ze sztuki i ekologii w ramach obozu Lios Labs na Pustyni Błędowskiej. Uczestnicy eksperymentują z unowocześnianiem systemów pracy stawiając na równowagę, zwinność i zrównoważony rozwój.

📢 Powiat tarnowski. Piorun uderzył w budynek. Strażacy walczyli z pożarem w Zborowicach, który strawił stodołę i zagrażał innym zabudowaniom

Uderzenie pioruna było przyczyną pożaru, który wybuchł we wtorek (28 czerwca) w Zborowicach koło Ciężkowic (powiat tarnowski). Ogień doszczętnie strawił stodołę i zagrażał stojącym po sąsiedzku innym budynkom.

📢 Kraków. Znika most Kleparski prowadzący do Barbakanu. Co dalej?

Ruszyła rozbiórka mostu Kleparskiego - kładki przerzuconej nad fosą obiegającą Barbakan. Niedawno pisaliśmy o problemie z tym rozpadającym się, pospinanym prowizorycznie deskami oraz zagrodzonym - bo zagrażał bezpieczeństwu - mostem. Zamknięty był od kilku lat, a Muzeum Krakowa (miejskie muzeum), które opiekuje się Barbakanem, tłumaczyło nam, że regularnie wnioskuje o dofinansowanie jego remontu, ale bezskutecznie. Ponieważ nie było środków na remont, zdecydowano o demontażu drewnianych elementów. A co dalej?

📢 Kraków. Strefa parkowania - wyższe ceny, opłaty w niedziele, poszerzenie - jest projekt zmian

Jest już projekt uchwały, która wprowadzi ważne zmiany w strefie płatnego parkowania w Krakowie. Zwiększona cena abonamentu typu K, likwidacja abonamentu typu M, podniesienie płatności w ścisłym centrum, płatne niedziele i w końcu zmiany na mapie strefy płatnego parkowania. Sporo tych nowych informacji dla kierowców. Oczywiście to projekt urzędników, jego wprowadzenie w życie musi zatwierdzić jeszcze rada miasta.

📢 Nad Kalwarią Zebrzydowską i okolicami przeszła gwałtowna burza z gradem. Zdjęcia i film pokazują skalę nawałnicy

We wtorek (28.06.2022) nad Kalwarią Zebrzydowską przeszła gwałtowna burza. Woda szybko zalała główne ulice miasta, spadł też grad, co udokumentowali mieszkańcy na nadesłanych "Gazecie Krakowskiej" zdjęciach i filmach. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Bieszczady. Zakopiańska spółka zbudowała kolej gondolową nad Soliną

Spółka Polskie Koleje Linowe wybudowała nową kolej gondolową w Bieszczadach. Ośrodek w lipcu zostanie udostępniony dla turystów.

📢 Wakacje w Zakopanem 2022. Sprawdzamy, za ile wypocznie 4-osobowa rodzina

Zakopane to jedna z najchętniej odwiedzanych destynacji w Polsce. Co roku spotkać tam można miliony turystów z kraju i nie tylko, którzy podziwiają wysokogórskie krajobrazy i radośnie korzystają z udogodnień tego urokliwego miasta. Z powodu pandemii i wojny ceny w całym kraju gwałtownie wzrosły, stawiając pod znakiem zapytania urlopowe plany Polaków. Sprawdziliśmy, jak przygotować się na wakacje w Zakopanem - czy opłaca się tam wypoczywać? Ceny za wjazd na Kasprowy Wierch przerażają. Ile za wczasy zapłaci 4-osobowa rodzina?

📢 Zapomniana willa u stóp Wawelu. Dziś byłaby warta miliony

Na Bulwarze Poleskim nad Wisłą, vis-à-vis Wawelu, stała kiedyś okazała willa. Dom należał do właściciela parowej fabryki mydła, Stanisława Rożnowskiego. Dziś po budynku nie ma śladu.

📢 Kraków. Koniec procesu w sprawie "Skóry". Sąd zaplanował datę wyroku

W jednym z najgłośniejszych procesów ostatnich lat trwają właśnie mowy końcowe, oznacza to, że sąd zamknął już przewód sądowy i szykuje się do ogłoszenia wyroku. W biurze prasowym Sądu Okręgowego w Krakowie usłyszeliśmy, że ogłoszenie orzeczenia planowane jest na 15 lipca. Robert J. oskarżony jest o zamordowanie i oskórowanie studentki religioznawstwa.

📢 Nowe atrakcje w Energylandii. Gigantyczne młyńskie koło i największy w Polsce aquapark. Zobacz ZDJĘCIA

Nowe atrakcje otwarto we wtorek (28 czerwca) w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Do dyspozycji gości oddane zostały gigantyczne młyńskie koło Wonder Wheel oraz kolejna część największego w Polsce aquaparku.

📢 Tarnów w latach 90. Aż trudno uwierzyć, że tak wyglądał! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Wydaje się, że było to tak niedawno, a jednak, kiedy przegląda się zdjęcia wykonane w latach 90. z redakcyjnego archiwum, to z większości z nich wyłania się zupełnie inny Tarnów niż obecnie. Ogromne zmiany widać zwłaszcza na ulicach (wówczas dominowały jeszcze pojazdy krajowej produkcji) oraz w budynkach (wiele z nich, jak np. Owintaru próżno szukać już w scenerii miasta). Są jednak wciąż w Tarnowie ulice i miejsca, gdzie czas jakby się zatrzymał. Zresztą zobaczcie sami!

📢 Wisła Kraków. Transfery, kontrakty, zmiany kadrowe 28.06.2022

Wisła Kraków po spadku z ekstraklasy musi przygotować się na nową rzeczywistość, przynajmniej na jeden rok I-ligową. Przebudowanie musi ulec kadra „Białej Gwiazdy”. W tym miejscu prezentować będziemy wszystkie zamiany, jakie w najbliższym czasie będą zachodzić w zespole z ul. Reymonta. Te oficjalne, ale również plotki, doniesienia medialne. Transferowe doniesienia z Wisły Kraków prezentujemy w GALERII. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Cracovia. Unikat – odnalazły się pamiątki po Józefie Kałuży, legendzie Cracovii

Przeleżały w ukryciu dziesiątki lat, odnalazły się przez przypadek. Mowa o pamiątkach po Józefie Kałuży, wybitnym piłkarzu, olimpijczyku, legendzie Cracovii, jednym z najlepszych piłkarzy polskich lat 20-tych ubiegłego wieku.

📢 15-latka walczy o życie. Została znaleziona pijana na pomoście

Funkcjonariusze policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali 27 czerwca zgłoszenie o nieprzytomnej kobiecie leżącej na pomoście.

📢 Podhale. Tak wygląda punktowa ulewa w górach. W jednym miejscu leje, zaraz obok słońce

Pogoda w górach może być kapryśna i czasami nieprzewidywalna. Do tego może się okazać, że w jednym puncie mamy ulewę, a obok piękną pogodę. Dobitnie pokazuje to kolaż zdjęć ulewy z Głodówki w gm. Bukowina Tatrzańska.

📢 Osoby o tych imionach są pewne siebie, przebojowe i odważne. Pewnym krokiem idą przez życie. Silne imiona damskie

Imię może determinować cechy charakteru, dzięki którym osoba je nosząca pewnym krokiem podążą przez życie, jest przebojowa i odważna. Właścicielki silnych imion posiadają moc potrzebną do radzenia sobie z przeciwnościami losu. Przejdź do galerii i sprawdź silne imiona damskie.

📢 Kraków. Znikają szpetne reklamy odsłaniając zapomniany park

1 lipca kończy się dwuletni okres na dostosowanie tablic i urządzeń reklamowych w oparciu o tzw. uchwałę krajobrazową. Wiele z nich znika z przestrzeni miasta, w tym te wzdłuż ul. Konopnickiej, w pobliżu ronda Matecznego. Odsłoniło to trochę zapomniany park.

📢 Kraków. Przebudują tor kajakowy przy ulicy Kolnej na igrzyska europejskie. Są przetargi [WIZUALIZACJE]

Zarząd Infrastruktury Sportowej ogłosił przetargi na trzy etapy przebudowy Toru do Kajakarstwa Górskiego OSiR „Kolna” w Krakowie na potrzeby III Igrzysk Europejskich.

📢 Kraków. To one wygrały w konkursie nastolatek Miss Województwa Małopolskiego 2022

Nowe nastoletnie królowe Małopolski wybrane. Podczas gali finałowej Miss Nastolatek Województwa Małopolskiego 2022 organizowanej w Krakowie poznaliśmy nowe nastoletnie laureatki konkursu w edycji 2022!

📢 Mszana Dolna. Makabryczne odkrycie w jednym z bloków. W mieszkaniu rozkładało się ciało 88-latka, a jego żona była w stanie agonalnym

W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej w Mszanie Dolnej w poniedziałek (27 czerwca) po godz. 17 znaleziono zwłoki 88-letniego mężczyzny w stanie rozkładu. W mieszkaniu znajdowała się także 79-letnia żona denata. Kobietę w stanie agonalnym przewieziono do szpitala.

📢 Koszmarny wypadek pod Krakowem. Są ofiary śmiertelne, łącznie 7 poszkodowanych

W miejscowości Czułówek w gminie Czernichów na DW-780 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych skody i forda. 7 osób zostało poszkodowanych, do wydobycia poszkodowanych strażacy używali narzędzi hydraulicznych. Niestety życia jednej osoby nie udało się uratować - to 44-letni mężczyzna. W tym czasie druga osoba - ciężko ranna w tym wypadku walczyła o życie. Zmarła w szpitalu.

📢 Najmodniejsze sukienki na wesele w 2022 roku. Takie są trendy w tym sezonie 28.06.22

Wiosna i lato to czas wesel. Nie tylko panna młoda głowi się, jaką kreację wybrać w ten wyjątkowy dzień. Nie tylko ona chce wyglądać pięknie. Gościnie też mają ten problem. Podpowiadamy, jakie sukienki są trendy w tym sezonie.

📢 Niezwykły deptak w Krakowie. Drugiego takiego nie ma w całym mieście 28.06.22

W czasie II wojny światowej wraz z całym lotniskiem został przejęty przez Niemców. Ponad 20 lat temu mieszkańcy bili na nim rekord Guinnessa w kategorii największe dziecięce malowidło na świecie. Obecnie jest otoczony blokowiskami, nieraz mieszkańcy ratowali go przed zabudową. Dawny pas startowy lotniska Rakowice - Czyżyny - bo o nim mowa - to bodaj najbardziej niezwykły deptak w Krakowie, często uczęszczany przez spacerowiczów. Czy przetrwa kolejne próby nadgryzania go przez deweloperów?

📢 Kraków. Przy ulicy Karmelickiej był beton, zaorali i mamy... trawę!

Wysiany poplon na terenie przyszłego parku przy ul. Karmelickiej zazielenił się. Wysiana mieszanka roślin ma na celu ochronę gleby przed erozją. Wzbogaca ją również w składniki odżywcze pod przyszłe nasadzenia parkowe. Teraz można już robić park, sadzić drzewa i krzewy. Ciekawe, ile zajmie to urzędnikom, bo na park zamiast paskudnego parkingu mieszkańcy czekają już od lat.

📢 Kraków. Słynne na całą Polskę barakowozy znów w akcji. Czy gmina straci kolejne działki przy ulicy Pielęgniarek?

Słynne barakowozy z ulicy Pielęgniarek w niejasnych okolicznościach znów znalazły się na gminnym terenie. Tym razem - dzięki czujności mieszkańców i radnego - miasto nie straciło działek przez zasiedzenie. Część radnych zwraca uwagę, że urzędnicy uczą się na błędach, jakie popełnili w przeszłości. Inni twierdzą, że gmina wciąż nienależycie chroni swoje tereny, a tych nie ma zbyt wiele. - Efekt jest taki, że mieszkańcy proszą o nowe miejsca rekreacji, a tymczasem miasto nie ma ich gdzie tworzyć, bo traci działki - komentuje radny Łukasz Maślona z klubu Kraków dla Mieszkańców. Dlaczego tak się dzieje, postanowiło zbadać Centralne Biuro Antykorupcyjne, które prowadzi kontrolę w magistracie.

📢 Małopolska Liga Antysmogowa: wielka ucieczka mieszkańców małopolskich gmin do źródeł odnawialnych. Królują pompy ciepła z fotowoltaiką

W gminach Małopolski szybko rośnie zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, zwłaszcza pompami ciepła z fotowoltaiką. Można na ich zakup i montaż uzyskać wsparcie z różnych źródeł, co sprawia, że w czasach drożejącej energii oraz gazu, węgla i pelletu inwestycja taka ma sens większy niż kiedykolwiek. Jeszcze wspanialsze efekty daje w parze z termomodernizacją budynku.

📢 Ekipa The Grand Tour na Pustyni Błędowskiej. Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May nagrywają odcinek w Polsce. ZDJĘCIA

Sławni dziennikarze telewizyjni z Wielkiej Brytanii, Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May odwiedzili powiat olkuski. Gospodarze kultowego programu The Grand Tour realizują nagrania przy punkcie widokowym Dąbrówka w Chechle.

📢 Kierowcy krakowskiej komunikacji publicznej zapowiadają strajk włoski. Konflikt w MPK narasta

Zapowiedź strajku to pokłosie kryzysu w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie. W ostatnim czasie MPK nie realizuje wszystkich kursów autobusowych, za co miasto nalicza tej gminnej spółce kary. Kierowcy wyjaśniają, że rezygnują z pracy ze względu na ich traktowanie przez przełożonych i niskie zarobki. "Jeśli zarząd MPK i Miasto nie będą się starały zażegnać konfliktu to braki kadrowe do czasu końca wakacji będą tylko narastać i wtedy całe miasto stanie bez strajku" - piszą w oświadczeniu kierowcy MPK.

📢 Kraków. Zmasowana akcja straży miejskiej na Bagrach. Dziesiątki funkcjonariuszy. Sypią się mandaty

Tłumy krakowian wypoczywają nad zalewem Bagry, korzystając z pięknej pogody. Jednocześnie setkami sypią się tam mandaty. Straż miejska sama raportuje o swojej akcji.

📢 Nowy Sącz. Miasto chce zrekonstruować zamek. Projekt wprawia w osłupienie, nie mniej jak pomysł sali weselnej w środku

Ludomir Handzel przedstawił wstępną koncepcję odbudowy Zamku królewskiego w Nowym Sączu i liczy na ministerialne wsparcie. W środku ma być nawet sala bankietowa i część hotelowa. Prezydent zapowiada perełkę, ale jest również otwarty na głosy krytyczne. Tych w internecie nie brakuje.

📢 Piękne miejsca i atrakcje turystyczne zaledwie godzinę drogi od Krakowa. Idealne na jednodniową lub weekendową wycieczkę całą rodziną 27.06

Przeszedłeś wzdłuż i wszerz krakowski rynek? Nudzi Cię już widok Sukiennic, wież Kościoła Mariackiego i Smoka Wawelskiego? Kąpałeś się na Zakrzówku, Bagrach i Przylasku Rusieckim? Jeśli sądzisz, że w Krakowie widziałeś dosłownie wszystko, to właśnie nadeszła pora, aby odwiedzić jego okolice. W niecałą godzinę od centrum miasta dojedziemy do pięknych, malowniczych, wyjątkowych miejsc, które zachwycą każdego swoim krajobrazem, historią lub architekturą. W galerii przedstawiamy najciekawsze z nich.

📢 Kraków. Wybierają najpiękniejszą- Finał Miss Województwa Małopolskiego 2022

W Hotelu Swing w Krakowie odbyła się gala finałowa konkursu piękności - Miss Województwa Małopolskiego 2022! Podczas gali zostały wyłonione najpiękniejsze mieszkanki naszego województwa, które będą reprezentowały Małopolskę w kolejnych etapach Konkursu Piękności Polska Miss. Gala zaczęła się do wyboru najpiękniejszej nastolatki, wieczorem wybrano zwyciężczynię wśród kobiet dorosłych.

📢 Kraków. Mija dokładnie 100 lat od uruchomienia wagonu tramwaju SN1-59. Zobacz, jak wtedy wyglądała komunikacja [ZDJĘCIA]

Mija dokładnie 100 lat od uruchomienia wagonu SN1-59. Przejdź do GALERII, by zobaczyć jak wyglądał ten pojazd i komunikacja tramwajowa w Krakowie w pierwszej połowie XX wieku.

📢 Energylandia, Zatorland i Inwałd w TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Zobacz ranking, gdzie warto pojechać z dziećmi

Najlepsze parki rozrywki w Polsce. W TOP 15 najlepszych polskich parków rozrywki są m.in. Energylandia i Zatorland z Zatora oraz Inwałd Park i Rabkoland. Gdzie jeszcze są najlepsze w Polsce parki rozrywki dla dzieci i całych rodzin? Kliknij w galerię i sprawdź.

📢 Kraków. Przegląd remontów w dzielnicach na najbliższe dni

Nadchodzi kolejny tydzień, a wraz z nim nowe remonty drogowe. Niewątpliwie słoneczna pogoda sprzyja pracy drogowców, dlatego też ruszają kolejne remonty w dzielnicach. Sprawdźcie, czy jutro rano na waszej ulic nie obudzi Was koparka zwiastująca utrudnienia w ruchu.

📢 Kraków. Na Zakrzówku jest wszystko poza zdrowym rozsądkiem

Kolejny słoneczny weekend, a na Zakrzówku jeszcze przed południem powoli zaczynają się zbierać ludzie. Wbrew zakazom, oznakowaniu, rozciągniętym siatkom. Wystarczy pójść tam tylko na chwilę, by zobaczyć jak duża jest wśród ludzi kreatywność, mobilizacja i determinacja, by tylko dostać się do wody czy na plażę. Znaki zakazu są ignorowane. Problem tego miejsca jest kluczowy, bo gdy przyjdzie dzień oficjalnego otwarcia kąpieliska, to nikt tego nawet nie zauważy, ponieważ ludzie już dawno zrobili sobie swoje otwarcie. Przypominamy, że tylko w ostatnich tygodniach zginęły tam dwie osoby.

📢 Słopnice. Pożar przy kościele pw. św. Jana Pawła II. Z daleka było widać kłęby białego dymu. Mieszkańcy próbowali gasić ogień konewkami

W piątek tuż po godzinie 19 strażacy interweniowali w Słopnicach. Według relacji zgłaszającego chodziło o pożar kościoła parafialnego pw. św. Jana Pawła II. Z daleka unosiły się kłęby białego dymu, wyglądało to bardzo niebezpiecznie. Okazało się jednak, że ogniem zajęte były tuje i krzewy. Mieszkańcy, którzy byli blisko miejsca zdarzenia bez chwili namysłu próbowali gasić pożar. Sytuację, dzięki sprawnej akcji i szybkiej reakcji udało się opanować.

📢 Nie uwierzysz, jak wyglądało Zakopane i Krupówki przed 100 laty. I ten widok z Gubałówki...

Zakopane, do którego prowadzi bita droga (bez korków) i Krupówki bez tłumu turystów - trudno to sobie wyobrazić, ale za to można zobaczyć. Tak to miejsce wyglądało pod koniec XIX i na początku XX wieku, o czym zaświadczają wykonane wtedy fotografie. Ma je w swoich zbiorach Muzeum Etnograficzne w Krakowie, a my prezentujemy ich wybór. Jednym z autorów zdjęć jest Walery Eljasz-Radzikowski, malarz, który był też wielkim miłośnikiem i popularyzatorem Tatr, współzałożycielem Towarzystwa Tatrzańskiego, wytyczał szlaki i organizował przewodnictwo oraz jako pierwszy letnik, nie-góral, wybudował sobie dom przy Krupówkach.

📢 Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10. Tam dojedziesz w mniej niż dwie godziny. Urokliwe miejsca z dala od zgiełku

Gdzie na weekend z Krakowa? Propozycji jest bez liku. My prezentujemy TOP 10 miejsc położonych z dala od miejskiego zgiełku, w których znajdziecie spokój i ciszę. Niektóre z nich są rzut beretem do Krakowa, do innych traficie w mniej niż dwie godziny. Za punkt startowy przyjęliśmy Dworzec Główny w Krakowie. Nie macie pomysłu na weekendowy wypad za miasto? Przejdźcie do galerii i zobaczcie nasze propozycje.

📢 Co studiować i kim zostać? TOP 16 najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce 22.06.22

Tegoroczni maturzyści czekają jeszcze na wyniki egzaminu dojrzałości, ale już podejmują decyzje, co dalej. Rekrutacja na studia trwa. Podpowiedzią dla młodych ludzi może być informacja, jakie kierunki są najchętniej wybierane i oblegane w ostatnim czasie. Pokazują to m.in. wyniki ostatniej rekrutacji na studia, na rok akademicki 2021/2022. Warto dodać, że w pierwsza trójka jest niezmienna od czterech lat - lider pozostaje ten sam, a dwa pozostałe kierunki na podium tylko raz zamieniły się miejscami. W ostatniej rekrutacji kolejność kierunków w ścisłej czołówce była identyczna jak rok i dwa lata wcześniej.

📢 TOP 35 rzeczy, które musisz zrobić latem w Polsce. Zabawy w wodzie i powietrzu, wycieczki do niezwykłych miejsc, atrakcje dla całej rodziny

Lato 2022 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim urlopy i wakacje. Już teraz warto sprawdzić, co właściwie jest do roboty w Polsce na wakacje 2022. Atrakcji na szczęście nie brakuje. Zebraliśmy dla was aż 35 rzeczy, które po prostu trzeba zrobić w Polsce latem. Są wśród nich wycieczki do niezwykłych miejsc, wspaniałe zabytki, cuda natury, ale także paranormalne zagłębia, w których spotkać można UFO. Nie zabrakło ekstremalnych zabaw w wodzie i powietrzu, atrakcji dla dzieci i mniej znanych, a wartych uwagi szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na wakacje, sprawdź, co warto zrobić w Polsce latem.

📢 Dilerzy i handlarze narkotyków z Małopolski poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? [LISTY GOŃCZE] 20.06.2022

Małopolska policja poszukuje osób, które są ścigane za wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie korzyści majątkowych z handlu środkami odurzającymi. Wśród poszukiwanych znalazły się również te osoby, które nielegalnie posiadały zakazane substancje, oraz ci, którzy mieli je na własny użytek. Widziałeś kogoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym! Zdjęcia i dane poszukiwanych w naszej galerii pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 27 maja 2022 roku.

📢 MISTRZOWIE SMAKU Prezentujemy liderów plebiscytu w poszczególnych kategoriach [GALERIA]

Pamiętacie, że ciągle wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników? To największy w Polsce plebiscyt z branży gastronomicznej! Oto kandydaci do nagród, którzy dotychczas zdobyli najwięcej głosów w naszym plebiscycie.

📢 Wisła Kraków ma całą nową jedenastkę! Oto piłkarze, którzy wracają do klubu po wypożyczeniu [KONTRAKTY] 6.06.

Piłkarzy, którzy wracają po okresie wypożyczenia do Wisły jest tylu, że krakowianie mogliby zestawić z nich całą jedenastkę (z jednym rezerwowym). W tym gronie są bowiem zawodnicy praktycznie na każdą pozycję. Pytanie tylko, czy w takim składzie ci gracze byliby w stanie powalczyć w I lidze... Zobaczcie w galerii, na jakich piłkarzy "Biała Gwiazda" może liczyć na nowo po spadku z ekstraklasy i jak długo obowiązują ich kontrakty. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Małopolskie. Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż! [CENY, ZDJĘCIA] 2.06.2022

Nieruchomości do remontu cieszą się obecnie ogromną popularnością, a ofert sprzedaży przybywa. Nabycie takiego domu może okazać się wspaniałą inwestycją, zwłaszcza w obliczu galopującej inflacji. Sprawdziliśmy, z jakimi cenami za metr trzeba się liczyć, poszukując domu do remontu w Małopolsce. Zobaczcie!

📢 Podwyżki płac w Krakowie i Małopolsce sięgnęły... 17,8 proc. Kto dostał najwięcej, a kto najmniej? Oto najnowsza MAŁOPOLSKA LISTA PŁAC 2022

Płace w Małopolsce po raz kolejny wzrosły bardziej niż w pozostałej części kraju, bo aż o 17,8 proc. Przeciętne wynagrodzenie w naszym regionie przekroczyło w kwietniu 2022 roku 6,9 tys. zł brutto – podał właśnie Urząd Statystyczny w Krakowie. W niektórych branżach podwyżki płac były jeszcze wyższe: sięgnęły… 29,6 procent. Najlepiej uposażona grupa zawodowa w Małopolsce zarabia już średnio 13,2 tys. zł miesięcznie. To o jedna piątą więcej niż rok temu. Owe suche dane muszą mocno frustrować tych Małopolan, którzy – mimo rekordowej w tym stuleciu inflacji - nie doczekali się żadnych podwyżek wynagrodzeń. A jest ich, wbrew pozorom, niemało. Oto najnowsza MAŁOPOLSKA LISTA PŁAC i PODWYŻEK PŁAC 2022. Jeśli chcesz odnaleźć swoją branżę i poznać szczegóły, kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Skąd ostatnie spadki Bitcoina? Oto 3 najbardziej prawdopodobne przyczyny

Ostatnie dni nie są zbyt łaskawe dla fanów kryptowalut. Rynek zmaga się ze sporym kryzysem, czego największą oznaką są ostatnie spadki cenowe Bitcoina. Najsłynniejsza waluta kryptograficzna jest najtańsza od lipca 2021 roku. Jedni inwestorzy załamują ręce, drudzy próbują doszukać się przyczyn gwałtownych spadków. Dlaczego Bitcoin tanieje?

📢 Wybory Miss Małopolski 2022. Tytuł i koronę najpiękniejszej zdobyła Aleksandra Budnik z Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

Wielki finał Miss Małopolski 2022 w Hotelu Czarny Potok Resort & Spa w Krynicy-Zdroju. Podczas gali zaprezentowało się 10 finalistek z Małopolski. Tytuł i koronę najpiękniejszej zdobyła 20-letnia Aleksandra Budnik z Nowego Sącza. Ponadto przyznano sześć tytułów i nagród, które zagwarantują finalistkom udział w ćwierćfinale konkursu Miss Polski 2022.

📢 Alan Walker wystąpi w Krakowie: muzyczny fenomen młodego pokolenia

Na scenie muzycznej coraz więcej miejsca zajmują artyści reprezentujący muzykę elektroniczną, konkretniej jej podgatunek, EDM. Jest wielu muzyków, którzy okupują listy przebojów tworzący tę muzykę. Są to choćby Hardwell, Swedish House Mafia czy Calvin Harris. Jest jednak pewien artysta, który szturmem wdarł się na scenę i momentalnie przekonał do siebie i swojej twórczości miliony słuchaczy. O kim mowa? O bohaterze tego tekstu, czyli DJu i producencie, znanym jako Alan Walker.

📢 "Kuchenne rewolucje". Oto restauracje, które upadły, nie pomogła nawet Magda Gessler 7.05.2022

"Kuchenne rewolucje" na telewizyjnej antenie zadebiutowały w marcu 2010 roku. Od tamtej pory restauratorka Magda Gessler podróżuje po całym kraju i ratuje podupadające knajpy. Trzeba przyznać, że większość kulinarnych metamorfoz kończy się spektakularnym sukcesem. Jednak nie wszystkie. Zobacz listę restauracji, którym nawet Magda Gessler nie potrafiła pomóc.

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - głosowanie rozpoczęte!

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zagłosuj lub zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 Wisła Kraków. Żony, narzeczone, dziewczyny piłkarzy "Białej Gwiazdy" [2022, ZDJĘCIA] 2.05

Wisła Kraków w końcówce sezonu 2021/2022 walczy o utrzymanie w ekstraklasie, teraz przed nią Wielkie Derby Krakowa (1 maja). Najmocniej kciuki za piłkarzy "Białej Gwiazdy" trzymać będą właśnie ONE - żony, narzeczone, dziewczyny. Poznajcie ukochane kobiety zawodników Wisły Kraków. >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Pieniny. Zatopiona przez Jezioro Czorsztyńskie wieś Stare Maniowy. Zobacz, jak wyglądała przed zalaniem [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś Stare Maniowy. Mieszkańcy wsi zostali przesiedleni, a w jej miejscu powstało jezioro, które ma zabezpieczać rejon w dolinie Dunajca przed skutkami powodzi. Ostatni mieszkańcy opuścili wieś na początku lat 90. Zobaczcie, jak wyglądała dawniej ta nieistniejąca już miejscowość.

📢 Te znaki zodiaku to dopiero leniuszki! Pierwsi do odpoczynku, ostatni do pracy. Czy należysz do leniwych znaków zodiaku?

Niektóre znaki zodiaku cechuje lenistwo. Wbrew pozorom nie zawsze jest to zła cecha – czasami leniuchowanie sprzyja wymyślaniu ciekawych rozwiązań, które ułatwiają pracę. Poza tym nadgorliwość czasem bardziej szkodzi niż słodkie lenistwo. Do której grupy znaków zodiaku się zaliczasz? Jesteś bardziej pracowity czy bardziej leniwy? A może cechy te po prostu się w tobie przeplatają? Sprawdź!

📢 Burza w Tatrach. Tak pioruny zniszczyły szlak na Giewont [ZDJĘCIA]

W poniedziałek rozpocznie się remont szlaku prowadzącego na szczyt Giewontu. W ramach prac naprawione mają zostać szkody wyrządzone przez ostatnią burzą. Na razie droga na szczyt jest zamknięta. Mimo to nie brakuje chętnych, którzy mimo to zdobywają szczyt.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Witold Waszczykowski o stałej obecności armii USA w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie